Obserwuj w Google News

Transferowa bomba w reprezentacji Polski. Gwiazda znalazła nowy klub

2 min. czytania
05.06.2023 20:07
Zareaguj Reakcja

Libero reprezentacji Polski siatkarek Maria Stenzel znalazła nowy klub. 24-letnia zawodniczka przechodzi z Grupy Azoty Chemik Police do Moya Radomki Lotnisko Radom.

Maria Stenzel
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Libero  reprezentacji Polski Maria Stenzel w sezonie 2023/2024 będzie reprezentować barwy Moya Radomka Lotnisko Radom. Siatkarka przenosi się do Radomia z Grupy Azoty Chemika Police.

Stenzel rozpoczęła karierę w ekstraklasie siatkarek w Impelu Wrocław w sezonie 2017/2018. W latach 2018-2021 była zawodniczką drużyny Grot Budowlani Łódź, z którą zdobyła Superpuchar Polski oraz srebrny medal mistrzostw Polski. Z Łodzi przeniosła się do Grupy Azoty Chemika Police. Z tym zespołem wywalczyła mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022, a także Puchar Polski 2023.

Redakcja poleca

Maria Stenzel w nowym klubie

Od 2018 roku występuje w seniorskiej reprezentacji Polski, z którą w ubiegłorocznych mistrzostwach świata dotarła do ćwierćfinału, ostatecznie kończąc zmagania na siódmym miejscu. - Chcemy, by Radomka walczyła z czołowymi klubami w Polsce o najwyższe cele. Niestety poprzedni sezon nie poszedł po naszej myśli. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie doświadczonej zawodniczki, jaką jest Maria Stenzel. Prezentuje wysokie umiejętności siatkarskie na boiskach ligowych, ale także międzynarodowych. Mamy nadzieję, że Maria w nadchodzącym sezonie swoją dobrą grą pomoże zespołowi osiągać dobre wyniki - powiedział prezes Radomki Thomas Renard-Chardin, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Stenzel to druga po atakującej Monice Gałkowskiej nowa siatkarka w składzie radomskiego klubu na sezon 2023/2024. Wcześniej ogłoszono również, że w przyszłym sezonie zespół poprowadzi włoski szkoleniowiec Stefano Micoli, który zastąpi na tym stanowisku Błażeja Krzyształowicza. Włoch w swojej karierze trenerskiej dwukrotnie poprowadził drużyny Serie A do mistrzostwa Włoch, zdobył też mistrzostwo Turcji. Radomski klub ogłosił do tej pory przedłużenie kontraktu z trzema zawodniczkami - przyjmującą Natalią Murek, środkową Kornelią Moskwą i libero Krystyną Strasz.

Z Radomką pożegnało się natomiast dziewięć siatkarek. Zespół opuściły rozgrywające Paulina Zaborowska i Amerykanka Madison Bugg, atakujące Małgorzata Jasek i pochodząca z Azerbejdżanu Margarita Stepanenko, przyjmujące Renata Biała, a także Brazylijki Samara de Almeida Coelho i Ellen Braga, libero Agnieszka Adamek oraz środkowa Justyna Łukasik.

RadioZET.pl/PAP