Obserwuj w Google News

Szykuje się wielki powrót Heynena. Chce go inna reprezentacja, problem niemieckiej kadry

2 min. czytania
31.10.2023 14:39
Zareaguj Reakcja

Vital Heynen może wrócić do męskiej siatkówki. Jak ustalił "Teheran Times", belgijski szkoleniowiec jest kuszony przez reprezentację Iranu. Były trener biało-czerwonych znalazł się na krótkiej liście kandydatów od objęcia posady selekcjonera.

Vital Heynen
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Vital Heynen jako trener pracuje od 2005 roku. Jednak dopiero siedem lat później zaczął prowadzić reprezentacje narodowe obejmując męską kadrę Niemiec, z którą wywalczył brązowy medal MŚ 2014. Po krótkiej przygodzie z drużyną narodową Belgii objął zespół polskich siatkarzy, z którym wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata w 2018 roku. Od ubiegłego roku 54-latek jest związany z żeńską ekipą niemieckich zawodniczek. Jednak być może wróci do trenowania męskiej drużyny.

Według informacji uzyskanych przez "Teheran Times" Heynen znalazł się w wąskim gronie kandydatów do przejęcia reprezentacji Iranu. Tamtejsza federacja sama umieściła nazwisko Belga.

Media: Vital Heynen może poprowadzić reprezentację Iranu

"Pod koniec pięciogodzinnego spotkania zdecydowano, że kandydatami są Gianlorenzo Blengini, Vital Heynen, Roberto Piazza, Władimir Alekno, Peyman Akbari i Saeed Marouf. Celem trenera będzie wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie w 2028 roku" - napisano w komunikacie.

Irańska siatkówka przeżywa kryzys. W tym roku Irańczycy zawiedli w Lidze Narodów, w której zajęli odległe 14. miejsce, a w docelowej imprezie sezonu, czyli turnieju kwalifikacyjnym na IO w Paryżu uplasowali się dopiero na siódmej lokacie. Oprócz tego z drużyną na początku października pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec Behrouz Ataei.

Źródło: Radio ZET/tehrantimes.com

Nie przegap