Obserwuj w Google News

Piękna postawa Śliwki wobec Kurka po awansie na IO. Ten szybko odpowiedział

2 min. czytania
07.10.2023 17:27
Zareaguj Reakcja

W sobotę polscy siatkarze przypieczętowali awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport Aleksander Śliwka nie zapomniał o Bartoszu Kurku, zwracając się do niego w żołnierskich słowach. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Aleksander Śliwka
fot. TVP Sport/X screen

Po zwycięstwie z Argentyną reprezentacja Polski siatkarzy była jedną nogą na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W sobotę biało-czerwoni postawili kropkę nad "i", wygrywając z Holandią 3:1. Jednocześnie zespół Nikoli Grbicia zapewnił sobie bilety do stolicy Francji na jedno spotkanie przed zakończeniem turnieju kwalifikacyjnego. Zaraz po pojedynku miała miejsce krótka ceremonia, na której zawodnicy dostali pamiątkowe czapki oraz maskotkę. Wśród mistrzów Europy zabrakło Bartosza Kurka, który z powodu kontuzji nie poleciał razem z resztą kadry do Chin, a rolę kapitana drużyny przejął po nim Aleksander Śliwka. Przyjmujący w rozmowie z TVP Sport nie zapomniał o koledze z ekipy.

Śliwka nie zapomniał o Kurku po awansie na IO

- Nasza kierowniczka przekazała nam dla Bartka Kurka. Meldujemy wykonanie zadania, dużo zdrówka dla Ciebie i dla innych chłopaków, którzy nie mogli z nami być przez kontuzje. Dla nich też pewnie czapki się znajdą i mam nadzieję, że wszyscy w zdrowiu zaczniemy przyszły sezon reprezentacyjny i będziemy mogli się spokojnie przygotować do igrzysk olimpijskich - mówił w wywiadzie.

Kilka chwil później Śliwka na swoim koncie na Instagramie opublikował zdjęcie reprezentacji świętującej awans na igrzyska.

"Kapitanie Bartku Kurku, meldujemy wykonanie zadania" - napisał w opisie.

Komentarze zalała fala gratulacji, a w jednym z wpisów na post Śliwki odpowiedział sam zainteresowany.

"Brawo Panowie - zostawić Was na chwilę samych i zaraz coś wygrywacie" - czytamy.

Kurek również na swoim koncie na Instagramie pogratulował siatkarzom sukcesu.

Kurek
fot. Bartosz Kurek/Instagram screen
Nie przegap