Obserwuj w Google News

Czterech debiutantów w Lidze Narodów. Znamy skład na pierwszy turniej

2 min. czytania
26.05.2023 17:16
Zareaguj Reakcja

Nikola Grbić ogłosił skład reprezentacji Polski na pierwszy z trzech turniejów fazy grupowej Ligi Narodów. W kadrze na imprezę w Nagoi znalazło się czterech siatkarzy, którzy zadebiutują w tych rozgrywkach. Mowa o Jakubie Szymańskim, Kubie Hawryluku, Dawidzie Dulskim i Mikołaju Sawickim.

Grbić i siatkarze
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polscy siatkarze zainaugurują zmagania w Lidze Narodów w dniach  6-11 czerwca w Nagoi. Do Japonii poza debiutantami w tej imprezie pojadą także m.in. doświadczeni Grzegorz Łomacz oraz Mateusz Bieniek i Karol Kłos. Nikola Grbic jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego zgrupowania kadry zapowiedział, że wszyscy powołani przez niego zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić się w reprezentacji.

- Każdy dostanie szansę, aby się pokazać, wdrożyć się w nasz system pracy, stać się częścią grupy i nas wspomóc - powiedział serbski szkoleniowiec.

Liga Narodów: Znamy skład Polaków na turniej w Nagoi

W pierwszym z trzech turniejów fazy interkontynentalnej Ligi Narodów zabraknie największych gwiazd polskiej reprezentacji, takich jak: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal i Wilfredo Leon, czy Bartosz Kurek.

Bednorz i Fornal dostali więcej wolnego, bowiem dopiero 20 maja zakończyli rozgrywki klubowe i zgrupowanie rozpoczną 5 czerwca. Leon i Kurek pojawili się w Katowicach przy okazji czwartkowego meczu towarzyskiego z Niemcami, jednak potrzebują więcej jednostek treningowych, zanim będą mogli rozpocząć rywalizację w Lidze Narodów.

Liga Narodów siatkarzy 2023: Terminarz meczów Polaków. Kiedy grają?

Biało-czerwoni w pierwszym meczu w Nagoi 7 czerwca zmierzą się z Francuzami. Później czekają ich starcia z Irańczykami oraz Bułgarami. Zmagania w Japonii zakończą 11 czerwca spotkaniem z Serbami.

Kadra reprezentacji Polski siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Japonii:

rozgrywający: Jan Firlej, Grzegorz Łomacz;

przyjmujący: Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Jakub Szymański;

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz;

atakujący: Karol Butryn, Dawid Dulski;

libero: Kuba Hawryluk, Kamil Szymura.

RadioZET.pl/PAP