Oceń
Polscy siatkarze zainaugurują zmagania w Lidze Narodów w dniach 6-11 czerwca w Nagoi. Do Japonii poza debiutantami w tej imprezie pojadą także m.in. doświadczeni Grzegorz Łomacz oraz Mateusz Bieniek i Karol Kłos. Nikola Grbic jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego zgrupowania kadry zapowiedział, że wszyscy powołani przez niego zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić się w reprezentacji.
- Każdy dostanie szansę, aby się pokazać, wdrożyć się w nasz system pracy, stać się częścią grupy i nas wspomóc - powiedział serbski szkoleniowiec.
Liga Narodów: Znamy skład Polaków na turniej w Nagoi
W pierwszym z trzech turniejów fazy interkontynentalnej Ligi Narodów zabraknie największych gwiazd polskiej reprezentacji, takich jak: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal i Wilfredo Leon, czy Bartosz Kurek.
Bednorz i Fornal dostali więcej wolnego, bowiem dopiero 20 maja zakończyli rozgrywki klubowe i zgrupowanie rozpoczną 5 czerwca. Leon i Kurek pojawili się w Katowicach przy okazji czwartkowego meczu towarzyskiego z Niemcami, jednak potrzebują więcej jednostek treningowych, zanim będą mogli rozpocząć rywalizację w Lidze Narodów.
Liga Narodów siatkarzy 2023: Terminarz meczów Polaków. Kiedy grają?
Biało-czerwoni w pierwszym meczu w Nagoi 7 czerwca zmierzą się z Francuzami. Później czekają ich starcia z Irańczykami oraz Bułgarami. Zmagania w Japonii zakończą 11 czerwca spotkaniem z Serbami.
Kadra reprezentacji Polski siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Japonii:
rozgrywający: Jan Firlej, Grzegorz Łomacz;
przyjmujący: Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Jakub Szymański;
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz;
atakujący: Karol Butryn, Dawid Dulski;
libero: Kuba Hawryluk, Kamil Szymura.
RadioZET.pl/PAP
Oceń artykuł