Siatkarki wzięły ślub. FIVB pogratulowało reprezentantkom kraju

02.03.2023 23:16

Anne Buijs i Ana Carolina da Silva powiedziały sobie "tak". Para siatkarek postanowiła zalegalizować swój związek i wziąć ślub.

Anne Buijs i Ana Carolina da Silva
fot. Brayelin E. Martinez/Instagram screen

Anne Buijs to Holenderka grająca na pozycji przyjmującej, a Ana Carolina da Silva to brazylijska środkowa. Zawodniczki poznały się w 2016 roku w brazylijskim klubie Flamengo. Buijs została nową koleżanką da Silvy i tak się poznały. Siatkarki od samego początku nie ukrywały swojej orientacji, a między nimi szybko zaiskrzyło.

Ich uczucie było tak silne, że sportsmenki postanowiły wspólnie przenieść się do Turcji, podpisując kontrakt z Nilufer Belediyespor. Chociaż później ich zawodowe drogi się rozeszły dalej utrzymywały kontakt, a od 2020 roku znów zagrały razem w brazylijskim Dentil Praia Clube. Trzy lata później na początku marca siatkarki wzięły ślub, a zdjęcia z tego wydarzenia opublikowała ich koleżanka Brayelin Martinez.

Siatkarki wzięły ślub. To reprezentantki kraju

"Miłość. To słowo, którego naprawdę mnie nauczyłyście. Wiele zmagań, wiele wyrzeczeń, wiele wzlotów i upadków, które wasza miłość była w stanie przezwyciężyć. Życzę, aby na tym nowym etapie wasza miłość była jeszcze silniejsza, aby stawić czoła nowym doświadczeniom. Dziękuję za danie mi możliwości uczestniczenia w tej wspaniałej chwili" - czytamy w poście.

Gratulacje złożył także oficjalny profil Volleyball World.

Przypomnijmy, że w przeszłości do coming outu przyznała się Paola Egonu. Włoszka nigeryjskiego pochodzenia spotykała się z Katarzyną Skorupą.

RadioZET.pl