Obserwuj w Google News

Siatkarka reprezentacji Polski kończy karierę. Ma zaledwie 28 lat

2 min. czytania
07.05.2023 13:07
Zareaguj Reakcja

Julia Kąkol ogłosiła zakończenie kariery. Siatkarka Grot Budowlanych Łódź i reprezentacji Polski postanowiła przejść na emeryturę w wieku zaledwie 28 lat. - Na pewno będę tęsknić, ale czuje, że podejmuję słuszną decyzję - powiedziała.

Julia Kąkol
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Julia Kąkol (występująca wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Twardowska) debiutowała w reprezentacji Polski w 2014 roku. Była częścią kadry m.in. w Lidze Światowej czy finałach mistrzostw Europy 2017.

Siatkarka reprezentacji Polski Julia Kąkol ogłosiła zakończenie kariery

- Każda przygoda w życiu człowieka ma swój początek i koniec. W siatkówkę zaczęłam grać w 2005 roku, mając 10 lat, a sezon 2022/2023 będzie moim ostatnim w karierze. Jak mówi stare przysłowie "pora zawiesić buty na kołek". 18 lat grania w siatkówkę za mną: minisiatkówka w klubie UKS Środa Wielkopolska, 3 lata w SMS-ie Sosnowiec, 10 lat w ekstraklasie, 6 lat w reprezentacji Polski, 2 lata w Pałacu Bydgoszcz, rok w Radomiu i Świeciu, 6 lat w Budowlanych Łódź. Bardzo się cieszę, że siatkarską przygodę zakończę właśnie w tym klubie. Mam nadzieję, że z medalem na szyi. Przede mną nowa droga i nowe cele. W siatkówce czuję się spełniona. Jestem dumna, że przez wiele lat mogłam być częścią reprezentacji Polski i grać z orzełkiem na piersi. Coś się kończy, coś się zaczyna. Nie mówię "żegnajcie", bo z pewnością nie raz zobaczymy się na sali sportowej, tylko że nie będę już w koszulce meczowej a w koszulce kibica. Dziękuję wszystkim obecnym w mojej karierze, którzy wspierali mnie na każdym kroku: w szczególności mojemu mężowi, rodzinie, przyjaciołom, koleżankom z zespołów, wszystkim prezesom, trenerom, fizjoterapeutom, ortopedom, statystykom, ludziom pracującym w klubie oraz co najważniejsze kibicom, bez których siatkówka by nie istniała. Nie sposób jest wymienić wszystkich, którym chciałabym podziękować. Jest ich naprawdę dużo. Każdemu jestem niezmiernie wdzięczna. Na pewno będę tęsknić, ale czuje, że podejmuję słuszną decyzję. W siatkówkę gram od dziecka i zawsze to ona dyktowała mi drogę i kierunek. Teraz idę w nieznane, dlatego trzymajcie za mnie kciuki - powiedziała, żegnając się z kibicami.

Redakcja poleca

"Julia Kąkol spędziła w Grot Budowlanych Łódź 6 sezonów. Reprezentowała niebiesko-biało-czerwone barwy od Młodej Ligi, przez Ligę Siatkówki Kobiet - teraz TAURON Ligę aż po Puchar CEV i Ligę Mistrzyń. W poprzednich pięciu sezonach w Łodzi występowała z numerem 7 na koszulce i tyle samo razy stawała na podium. Z Betką na piersi sięgnęła dwukrotnie po wicemistrzostwo kraju i brązowy medal ligi, zdobyła Puchar Polski i dwa Superpuchary Polski oraz srebrny medal Młodej Ligi. W naszym zespole niejednokrotnie nagradzana była statuetką MVP dla najlepszej zawodniczki meczu, a najważniejsze wyróżnienie indywidualne otrzymała po wygranym Pucharze Polski w 2018 roku" - czytamy na stronie Grot Budowlanych Łódź.

RadioZET.pl