Obserwuj w Google News

Rosja żąda milionowego odszkodowania. Bezczelność nie zna granic

1 min. czytania
12.05.2023 17:59
Zareaguj Reakcja

Rosjanie po raz kolejny pokazali, że nie mają za grosz klasy. Tamtejsza federacja siatkarska złożyła pozew na FIVB za odwołanie mistrzostw świata w 2022 roku. Domaga się 76 milionów dolarów odszkodowania.

Reprezentacja Rosji w siatkówkę
fot. YURI CORTEZ/AFP/East News

W piątek 12 maja agencja RIA Novosti poinformowała, że Wszechrosyjska Federacja Piłki Siatkowej (VFV) złożyła pozew na Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej ( FIVB) do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS). Rosjanie domagają się 76 milionów dolarów odszkodowania za odwołanie mistrzostw świata 2022 w Rosji.

Redakcja poleca

Bezczelne żądania Rosjan

Jak wyliczył portal rsport.ria.ru, kwota, jaką żądają Rosjanie obejmuje zwrot opłaty za prawo do organizacji MŚ (40 mln), grzywnę za jednostronne zerwanie umowy dot. organizacji turnieju (12 mln), oraz zwrot wydatków VFV i komitetu organizacyjnego.

VFV złożyła pozew przeciwko FIVB 28 kwietnia tego roku, a 3 maja CAS wszczął postępowanie i powiadomił obie strony. FIVB ma od tego czasu 20 dni na przygotowanie odpowiedzi na pozew.

Przypomnijmy, że MŚ 2022 zostały odebrane Rosji po ataku wojsk Władimira Putina na Ukrainę. Czempionat ostatecznie był rozegrany w Polsce i Słowacji. Złote medale wywalczyli Włosi, drudzy byli Polacy, a podium zamknęli Brazylijczycy.

RadioZET.pl