Obserwuj w Google News

Reprezentacja Polski zagra z Niemcami. Dwa mecze w dwa dni

2 min. czytania
23.05.2023 16:45
Zareaguj Reakcja

W czwartek i piątek reprezentacja Polski siatkarzy rozegra mecze towarzyskie z Niemcami. W niedzielę natomiast wyleci do Japonii na pierwszy turniej Ligi Narodów. "Czeka nas kilkanaście godzin podróży" - poinformował PAP kierownik drużyny narodowej Andrzej Wołkowycki.

reprezentacja Polski w siatkówce
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Nikola Grbic do szerokiej kadry na sezon 2023 powołał 30 siatkarzy. Zgrupowanie 8 maja rozpoczęło jednak tylko 16 zawodników, bowiem pozostali nie zakończyli jeszcze wtedy rozgrywek klubowych. Najpóźniej, bo 20 maja, sezon klubowy zakończyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle, którzy rywalizowali w finale Ligi Mistrzów. Gracze z tych zespołów, a także Bartosz Kwolek i Paweł Zatorski w Spale pojawią się dopiero 5 czerwca.

- Zawodnicy z Jastrzębskiego Węgla i Zaksy na pewno przyjadą 5 czerwca, do tego dojdzie Bartek Kwolek z Zawiercia i Paweł Zatorski z Rzeszowa. Jakub Kochanowski pojawi się w Katowicach, podobnie jak Bartosz Kurek i Wilfredo Leon - przekazał Wołkowycki.

Siatkarze reprezentacji Polski zagrają towarzysko z Niemcami

Przed rozpoczęciem zmagań w Lidze Narodów biało-czerwoni rozegrają dwa mecze towarzyskie w Polsce - 25 maja w Katowicach i dzień później w Sosnowcu zmierzą się z prowadzoną przez Michała Winiarskiego reprezentacją Niemiec. Pierwszy turniej Ligi Narodów Polacy rozegrają w dniach 6-11 czerwca w Nagoi. Kadra wyjedzie do Japonii w niedzielę. - Wylatujemy o 15 w niedzielę, a na miejscu będziemy o 12 następnego dnia. Czeka nas kilkanaście godzin podróży - powiedział kierownik zespołu.

Przed rozpoczęciem rozgrywek Polacy 1 i 2 czerwca mają zaplanowane jeszcze dwa sparingi z reprezentacją Japonii.

Zobacz koniecznie: Liga Narodów siatkarzy 2023: Terminarz meczów Polaków. Kiedy grają?

Punktami kulminacyjnymi tego sezonu będą mistrzostwa Europy oraz kwalifikacje do igrzysk w Paryżu.

RadioZET.pl/PAP/AN