Obserwuj w Google News

Problem gwiazdy reprezentacji Polski. W najbliższym czasie nie zagra

2 min. czytania
09.11.2023 12:09
Zareaguj Reakcja

Marcin Janusz doznał kontuzji, przez co nie będzie mógł grać w kolejnych meczach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To fatalna informacja dla klubu, który stracił też drugiego rozgrywającego, Przemysława Stępnia.

Marcin Janusz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

"W związku z urazami w najbliższych meczach nie zagrają: Przemysław Stępień, Marcin Janusz, Bartłomiej Kluth, Daniel Chitigoi i Wojciech Żaliński. W związku z charakterami urazów Wojciecha Żalińskiego (uraz kolana) oraz Daniela Chitigoia (uraz kciuka) przyjmujących Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czeka dłuższa przerwa. Pozostali zawodnicy pozostają do dyspozycji sztabu szkoleniowego przy wyborze składu meczowego" - poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

Marcin Janusz kontuzjowany. Nie zagra w kolejnych meczach

Największym osłabieniem jest oczywiście kontuzja Marcina Janusza. To podstawowy rozgrywający nie tylko ZAKSY, ale przede wszystkim reprezentacji Polski, z którą zanotował spektakularny sezon, zwieńczony złotem Ligi Narodów i mistrzostw Europy.

ZAKSĘ martwić może też kontuzja Żalińskiego, który musiał przejść operację kolana. "To miał być post z okazji rozpoczęcia mojego 18. z rzędu sezonu w PlusLidze. Niestety, ale życie pisze swoje scenariusze i z siatkarza stałem się pacjentem. Dzisiaj dr Sebastian Żabierek przeprowadził operację mojego kolana, od jutra zaczynam walkę, żeby ten sezon się dla mnie nie skończył, zanim się zaczął" - pisał na Instagramie.

Zobacz również: Reprezentant Polski w akademii giganta. Może pójść w ślady mistrza

ZAKSA udanie weszła w sezon, potem przyszła porażka

Siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle bardzo dobrze rozpoczęli sezon, wygrywając z Jastrzębskim Węglem w meczu o Superpuchar Polski 3:2 (20:25, 24:26, 31:29, 25:19, 15:12). Dzięki temu trzeci raz w historii sięgnęli po to trofeum. Potem przyszły ligowe zwycięstwa nad Skrą Bełchatów 3:1, Stalą Nysa 3:2 i AZS Olsztyn 3:0. W ostatniej kolejce drużyna Janusza i spółki niespodziewanie przegrała u siebie z Norwidem Częstochowa 1:3. W sobotę, 11 listopada, jej rywalem w piątej kolejce będzie Resovia.

Źródło: Radio ZET/Zaksa.pl

Nie przegap