Obserwuj w Google News

Poważne osłabienie reprezentacji Polski. Największa gwiazda nie zagra

2 min. czytania
27.05.2023 12:12
Zareaguj Reakcja

Bez rozgrywającej Joanny Wołosz polskie siatkarki przystąpią do pierwszego turnieju Ligi Narodów, który we wtorek rozpocznie się w tureckiej Antalyi. Selekcjoner reprezentacji Stefano Lavarini w sobotę ogłosił 14-osobowy skład.

Joanna Wołosz
fot. Michal Dubiel/REPORTER

Liderka polskiego zespołu dołączyła do kadry na zgrupowaniu w Radomiu, ale nie wzięła udziału w meczach kontrolnych z Francją, wygranych przez biało-czerwone dwukrotnie po 4:0.

"Rozgrywająca reprezentacji Polski potrzebuje czasu na rekonwalescencję po wyczerpującym sezonie ligowym oraz indywidualnego systemu treningowego" - napisano w komunikacie.

Joanna Wołosz - gwiazda reprezentacji Polski i światowej siatkówki

Joanna Wołosz to największa gwiazda reprezentacji Polski. Od 2017 roku gra w Imoco Volley Conegliano, w barwach którego zdobyła pięć tytułów mistrza Włoch, a w 2021 roku dołożyła do tego zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W 2018 roku została wybrana MVP finału włoskiej Serie A. Wielokrotnie otrzymywała też wyróżnienia dla najlepszej rozgrywającej.

W pierwszym turnieju zabraknie także środkowej Weroniki Centki, która doznała urazu. W kraju zostaną przyjmujące Weronika Szlagowska i Julita Piasecka, które wystąpiły przeciwko Francji. Szansę na debiut w Lidze Narodów będzie miała Joanna Pacak.

Zobacz również: Koncert Polek w meczu z Francją. Biało-czerwona dominacja w Radomiu

W pierwszym turnieju LN Polki zagrają z Kanadą (30 maja), Włochami (1 czerwca), Tajlandią (2 czerwca) i Serbią (3 czerwca).

Skład reprezentacji Polski siatkarek na turniej Ligi Narodów w Antalyi:

  • rozgrywające: Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska;
  • środkowe: Magdalena Jurczyk, Kamila Witkowska, Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak;
  • przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik, Monika Fedusio, Olivia Różański;
  • atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak;
  • libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska.

RadioZET.pl/PAP/AN