Polskie kluby poznały gospodarza finału Ligi Mistrzów. Zapadła decyzja

10.03.2023 16:18

Finałowe spotkania Ligi Mistrzów siatkarzy i siatkarek odbędą się we Włoszech. W piątkowym komunikacie władz Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej potwierdziły, że decydujące mecze zaplanowano 20 maja, a gospodarzem wydarzenia będzie Turyn. Przypomnijmy, że w rywalizacji mężczyzn trofeum bronią Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a u kobiet VakifBank Stambuł.

siatkarze ZAKSY
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Od sezonu 2018/19 przestał obowiązywać pomysł rozgrywania turniejów finałowych Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń z udziałem czterech najlepszych zespołów. Od tamtej pory półfinały rozgrywa się na zasadzie dwumeczu, a europejska federacja co roku wyznacza organizatora samych spotkań finałowych kobiet i mężczyzn, które odbywają się tego samego dnia, w tej samej hali. Pierwszym gospodarze był Berlin.

loader

Ostateczne rozstrzygnięcia tegorocznej Ligi Mistrzów po raz drugi będą miały miejsce we Włoszech. Po raz pierwszy Italia organizowała finały LM dwa lata temu w Weronie, gdzie triumfowali siatkarze ZAKSY oraz drużyna Joanny Wołosz A. Carraro Imoco Conegliano. Przed rokiem o zwycięstwo w rozgrywkach rywalizowano w słoweńskiej Lublanie.

Finały siatkarskiej Ligi Mistrzów we Włoszech

Tegoroczne finały odbędą się w mogącej pomieścić ponad 12 tysięcy kibiców turyńskiej Pala Alpitour. Obiekt jest bardzo dobrze znany polskim siatkarzom, to tam właśnie w 2018 roku zdobyli drugi z rzędu tytuł mistrza świata.

W obecnym sezonie w grze o trofeum pozostają trzy polskie zespoły - dwa męskie: ZAKSA i Jastrzębski Węgiel, które rozegrały pierwsze mecze ćwierćfinałowe oraz siatkarki Developresu Rzeszów. Wicemistrzynie kraju w przyszłym tygodniu zaczną rywalizację o awans do półfinału rozgrywek.

RadioZET.pl/PAP