Obserwuj w Google News

Polska - Włochy: Transmisja. Gdzie obejrzeć kwalifikacje siatkarek do IO?

2 min. czytania
24.09.2023 20:21
Zareaguj Reakcja

Włoszki będą kolejnym rywalem reprezentacji Polski w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. To decydujący mecz dla układu tabeli, bo "biało-czerwone" zapewnić sobie w nim przepustkę do IO. Sprawdź, gdzie i na jakim kanale oglądać mecz Polska - Włochy.

Transmisja Polska - Włochy: Gdzie oglądać?
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polskie siatkarki zapewniły swoim fanom prawdziwy rollercoaster. Po przegranej z Tajkami i wymęczonym zwycięstwie z Niemkami, wielu sądziło, że mecz z USA przesądzi o losie naszych siatkarek w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Tymczasem podopieczne Stefano Lavariniego sprawiły ogromną sensację w Łodzi i pokonały mistrzynie olimpijskie.

Polska - Włochy: Transmisja TV i stream online

Teraz przed nimi niezwykle ważne starcie, w którym mogą wywalczyć już sobie przepustkę do przyszłorocznych IO. Polki mogą liczyć na inne spotkania, by awansować, jednak wszystko jest w ich rękach. Trzeba "tylko" wygrać z Włoszkami, by za rok cieszyć się z gry w stolicy Francji. Zadanie nie należy jednak do najłatwiejszych.

Dość powiedzieć, że siatkarki z Półwyspu Apenińskiego przegrały do tej pory tylko jedno spotkanie - ze Stanami Zjednoczonymi 1:3. Do tego mają bilans 16:4 w setach, co po sobotnich starciach czyni z nich liderki tabeli.

W ostatnich pięciu konfrontacjach o stawkę lepszy bilans mają "Biało-Czerwone", które wygrały trzy takie pojedynki. Co ciekawe, ostatnie pojedynek Polska - Włochy miał miejsce całkiem niedawno, bo w czerwcu tego roku. Wówczas po czterech setach wygrały nasze siatkarki.

Polska - Włochy: Gdzie oglądać na żywo?

Mecz Polska - Włochy w kwalifikacjach olimpijskich odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 20:30. Transmisja TV w TVP Sport i Polsacie Sport oraz online na sport.tvp.pl i Polsacie Go. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

Nie przegap