Obserwuj w Google News

Polska - Włochy: transmisja. Gdzie obejrzeć mecz LN siatkarek?

2 min. czytania
01.06.2023 15:36
Zareaguj Reakcja

Polska - Włochy na żywo w tv i online. Obie drużyny rozpoczęły tegoroczną edycję Ligi Narodów od zwycięstw 3:2 - odpowiednio z Kanadą i Tajlandią. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć transmisję meczu Polska - Włochy.

Martyna Czyrniańska i Monika Fedusio
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski siatkarek na otwarcie Ligi Narodów sprawiła kibicom niemałą huśtawkę nastrojów. Oglądając grę biało-czerwonych długimi fragmentami krwawiły oczy, natomiast wszystko skończyło się szczęśliwie. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały Kanadę 3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:23, 15:13) i zapisały na swoim koncie pierwsze dwa punkty.

- To pierwszy mecz, nie było łatwo, ale mogłyśmy się tego spodziewać, bo nasza forma jest trochę falująca i to spotkanie to pokazało. Zaczęłyśmy dobrze, ale potem nie mogłyśmy tego utrzymać. Jesteśmy razem dopiero tydzień i potrzebujemy czasu na zgranie - oceniła po spotkaniu Agnieszka Korneluk.

Redakcja poleca

Polska - Włochy: gdzie oglądać mecz 1.06?

Drugim przeciwnikiem naszej drużyny będzie reprezentacja Włoch, która również stoczyła długi pięciosetowy bój z Tajlandią. - Mamy równy bilans, bo Włoszki też zagrały pięć setów. Wiemy, że nie są pierwszym składem, więc chcemy walczyć o kolejne zwycięstwo - mówiła środkowa. Podkreśliła jednocześnie, że mimo kilku znaczących braków Polki będą musiały zagrać lepszą siatkówkę, by ograć tego rywala.

Zresztą nie tylko Italia, ale także biało-czerwone nie występują w tureckiej Antalyi w galowym zestawieniu. Kontuzjowane są Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak, wolne od trenera dostała jedna z najlepszych rozgrywających świata Joanna Wołosz, a na treningi indywidualne wysłano Malwinę Smarzek. To potężne osłabienia, które trudno załatać na kilku treningach. Wszystko "klarować" się będzie w trakcie Ligi Narodów.

Polska - Włochy: transmisja tv i online

Mecz Polska - Włochy na żywo w LN siatkarek odbędzie się w czwartek 1 czerwca o godz. 16. Transmisja TV w TVP Sport i Polsat Sport oraz online na sport.tvp.pl i polsatboxgo.pl. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/pzps.pl