Obserwuj w Google News

Polska - Włochy: Kiedy i o której godzinie mecz kwalifikacji do IO?

2 min. czytania
24.09.2023 20:00
Zareaguj Reakcja

Polska - Wlochy: Data i godzina meczu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Podopieczne Stefano Lavariniego w decydującym meczu zagrają z Włoszkami, a wygrany zagwarantuje sobie przepustkę do IO 2024. Sprawdź, kiedy i o której mecz Polska - Włochy.

Polska - Włochy: Data, godzina meczu
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polskie siatkarki wciąż walczą o bilety do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, a dzięki wygranej ze Stanami Zjednoczonymi są należne tylko od siebie. Warunek jest jeden - trzeba pokonać w niedzielny wieczór Włoszki, które podobnie jak Polki walczą o przepustkę do stolicy Francji. Zadanie nie będzie jednak takie łatwe, o czym wiedzą podopieczne Stefano Lavariniego.

Kwalifikacje IO 2024. Polska - Włochy: Data i godzina meczu

- Włoszki mają jedną przegraną, my tak samo, jesteśmy w walce, także teraz szybki reset i skupiamy się na Włoszkach, myślę, że nasz sztab szkoleniowy już wie, jak je pokonać. Wiadomo znamy niektóre zawodniczki z Ligi Narodów, czy innych turniejów, ale skupiamy się teraz na tym meczu, aby dać z siebie wszystkie siły i znaleźć ten klucz do zwycięstwa - mówiła po meczu z USA Agnieszka Korneluk.

"Biało-Czerwone" w tym sezonie tylko raz zmierzyły się z Włoszkami. W meczu Ligi Narodów w tureckiej Antalyi wygrały 3:1. Rywalki w turnieju w Łodzi występują bez swojej największej gwiazdy Paoli Egonu, która z powodu konfliktu z trenerem Davidem Mazzantim nie została powołana do kadry.

Równolegle rozgrywane są jeszcze dwa inne turnieje kwalifikacyjne - w Chinach i Japonii. Przed ostatnią serią spotkań pewne udziału na igrzyskach są już reprezentacje Serbii i Turcji.

Polska - Włochy: Kiedy i o której godzinie mecz kwalifikacji IO?

Mecz Polska - Włochy w kwalifikacjach olimpijskich odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 20:30. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na naszym portalu.

Nie przegap