Obserwuj w Google News

Polska - Tajlandia: transmisja TV i online: Gdzie obejrzeć mecz LN siatkarek?

2 min. czytania
02.06.2023 08:28
Zareaguj Reakcja

Polska - Tajlandia na żywo w tv i online. Reprezentacja Polski po dwóch kolejkach Ligi Narodów siatkarek jest niepokonana i plasuje się w czubie tabeli. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć transmisję meczu Polska - Tajlandia.

Agnieszka Korneluk
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski siatkarek bardzo dobrze rozpoczęła zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Otwarcie z Kanadą nie było przekonujące, ale zwycięskie (3:2). Znacznie lepiej biało-czerwone zaprezentowały się na tle aktualnych mistrzyń Europy. Włoszki nie przyjechały do Antalyi w najmocniejszym składzie, ale to samo można powiedzieć o naszej drużynie. Podopieczne Stefano Lavariniego w czwartek w dobrym stylu ograły Italię 3:1.

- Dziewczyny wykonały świetną robotę. Zaczęliśmy, atakując tak, jak powinniśmy, ale brakowało nam jakości w połączeniu blok-obrona, bo w pierwszym secie praktycznie nie podbijaliśmy piłek, więc Włoszki objęły prowadzenie. Ale potem znacząco się poprawiliśmy - chociaż w drugim secie atakowaliśmy gorzej niż w pierwszym. Dzięki blokowi wyrównaliśmy na 1-1. A potem nasza pewność siebie znacząco urosła i poprawiliśmy się zarówno w bloku i obronie. Dobrze przechodziliśmy z obrony do ataku, wykorzystując właściwie swoje szanse. Bardzo dobre zwycięstwo, jesteśmy świadomi, że we włoskiej drużynie brakuje wielu zawodniczek, ale najważniejsze dla nas to cały czas poprawiać się z seta na set - chwalił swój zespół włoski szkoleniowiec.

Redakcja poleca

Polska - Tajlandia: gdzie oglądać mecz 2.06?

Po dwóch rozegranych spotkaniach biało-czerwone z dorobkiem pięciu punktów zajmują 4. miejsce i jako jedna z czterech ekip wciąż są niepokonane. Jedno "oczko" więcej zgromadziły Turcja i Niemcy [po trzech meczach - red.], a tyle samo mają Chiny. W piątek przyjezdne znad Wisły zmierzą się z kolejnym stylem, azjatyckim. Rywalem będzie Tajlandia.

- To zupełnie inny styl gry niż Włochy czy Kanada, ale myślę, że najważniejsze, aby nie pozwolić im grać tej szybkiej i kombinacyjnej gry, tylko musimy im narzucić im swój styl - analizowała środkowa Agnieszka Korneluk.

Azjatki zmierzyły się z tymi samymi przeciwnikami, co Polska. Na otwarcie Ligi Narodów po niebywałym zaciętym boju uległy Włoszkom 2:3, ale później pewnie ograły Kanadę 3:0. To daje im na ten moment 7. lokatę.

Polska - Tajlandia: transmisja 2.06

Mecz Polska - Tajlandia w 3. kolejce LN siatkarek odbędzie się w piątek 2 czerwca o godz. 13. Transmisja TV w TVP Sport i Polsat Sport oraz online na sport.tvp.pl i polsatboxgo.pl.

RadioZET.pl/pzps.pl