Obserwuj w Google News

Polska - Kanada: Transmisja. Gdzie obejrzeć mecz siatkarek w Lidze Narodów?

2 min. czytania
30.05.2023 12:22
Zareaguj Reakcja

Polska - Kanada na żywo w tv i online. Reprezentacja Polski starciem z ekipa Kraju Klonowego Liścia rozpocznie rywalizację w Lidze Narodów siatkarek 2023. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć transmisję spotkania Polska - Kanada.

Reprezentacja Polski siatkarek
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski siatkarek pod wodzą Stefano Lavariniego rozpoczyna drugi sezon, którego zwieńczeniem będą kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Paryżu. Pierwszym poważnym testem dla tej drużyny będzie Liga Narodów. Na inaugurację biało-czerwone w tureckiej Antalyi zmierzą się z Kanadą

- Tak jak w ubiegłym roku zaczynamy od meczu z Kanadyjkami. To drużyna, która lubi grać bardzo szybko i która ma dobry system blok-obrona, więc będziemy musieli próbować odsunąć ich rozgrywającą od siatki i grać jak najbardziej możliwe poza tym systemem. Grać mądrze i podejmować właściwe decyzje w ataku, bo jak powiedziałem ich blok jest bardzo dobrze zorganizowany, więc musimy znaleźć właściwe rozwiązania, aby zdobywać punkty - mówił szkoleniowiec.

Redakcja poleca

Polska - Kanada: gdzie oglądać mecz 30.05?

W 14-osobowym składzie na pierwszy turniej brakuje liderki kadry Joanny Wołosz. Trener dał jej trochę wolnego po wyczerpującym sezonie we Włoszech. Z szerokiego składu wypadła Malwina Smarzek, a Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak leczą poważne kontuzje kolana. To potężne osłabienia i trudno będzie załatać te wyrwy.

W Turcji biało-czerwone - poza Kanadą, którą rok temu w Stanach Zjednoczonych ograły 3:1 - będą rywalizowały z Włochami, Tajlandią i Serbią. Na inaugurację trzeba zdobyć punkty, bo w kolejnych dniach może być o nie znacznie trudniej. Oczywiście Azjatki są w przebudowie, ale to zawsze niewygodny styl i nieprzewidywalność, z którą można mieć kłopoty.

W ramach przygotowań do LN reprezentacja Polski dwa razy po 4:0 pokonała Francję. Trenerzy umówili się, że przy wyniki 3:0 zostanie rozegrany jeszcze jeden dodatkowy set.

Skład reprezentacji Polski siatkarek na LN w Antalyi:

  • rozgrywające: Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska
  • środkowe: Magdalena Jurczyk, Kamila Witkowska, Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak
  • przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik, Monika Fedusio, Olivia Różański
  • atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
  • libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Polska - Kanada: transmisja TV i online

Mecz Polska - Kanada w LN siatkarek 2023 odbędzie się we wtorek 30 maja o godz. 19. Transmisja TV w TVP Sport i Polsat Sport oraz online na sport.tvp.pl i polsatboxgo.pl.

RadioZET.pl