Obserwuj w Google News

Zrobili to! Polscy siatkarze jadą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

2 min. czytania
07.10.2023 12:04
Zareaguj Reakcja

Polscy siatkarze jadą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Biało-czerwoni pokonali w sobotę Holendrów 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 29:27), a to zwycięstwo zagwarantowało im bilet na przyszłoroczne igrzyska.

Polscy siatkarze
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze kolejny raz udowodnili, że są wielcy. W dzisiejszym spotkaniu gra nie układała się momentami po myśli Biało-czerwonych, ale najważniejsze jest to, że ostatecznie to oni wychodzą zwycięsko z rywalizacji z Holendrami i rezerwują sobie bilet do Paryża na Igrzyska Olimpijskie.

Polacy zagrają na Igrzyska Olimpijskich w Paryżu!

W pierwszego seta Polacy weszli bardzo ospale, nie funkcjonowało zbytnio przyjęcie, a dodatkowo nie udawało się kończyć wszystkich akcji w ataku. Holendrzy skutecznie grali na zagrywce i umiejętnie blokowali naszych siatkarzy, dzięki czemu wygrali pierwszą partię z czteropunktową przewagą.

Po krótkiej przerwie podopieczni Nikoli Grbicia wzięli się w garść, co poskutkowało lepszą grą. Kapitalnie spisywał się w tym meczu Wilfredo Leon, którego nie mogli zatrzymać Holendrzy na lewym ataku. Swoje na środku zrobił także Jakub Kochanowski, a Łukasz Kaczmarek klasycznie już nękał rywali z prawej strony. Rozpędzeni Polacy wygrali drugiego seta do 17, a kolejnej do 22.

W decydującej partii gra od początku była bardzo wyrównana, będący pod ścianą Holendrzy nie chcieli odpuścić za wszelką cenę, dzięki czemu doprowadzili w końcówce do gry na przewagi. Dobrze spisywał się wpuszczony na boisko Maarten Van Garderen, ale gwiazdą spotkania był Leon, który trzykrotnie wybijał z głowy rywalom myśl o tie-breaku. Ostatecznie po skutecznym bloku Karola Kłosa i autowym ataku Holendrów, Polscy siatkarze mogli cieszyć się z wywalczonego awansu na IO w Paryżu.

IO w Paryżu 2024 z Polskimi siatkarzami

Wygrana zapewniła drużynie trenera Grbica awans na igrzyska olimpijskie bez względu na wynik ostatniego spotkania z Chinami, który rozegrają w niedzielę.

To równocześnie 23. z rzędu wygrany mecz przez polskich siatkarzy w oficjalnych rozgrywkach. Serię rozpoczęli jeszcze w trakcie Ligi Narodów, a mistrzostwa Europy zakończyli z kompletem zwycięstw.

Nie przegap

RadioZET.pl/PAP