Obserwuj w Google News

Polska - Holandia. Kiedy odbędzie się kolejny mecz Polaków w kwalifikacjach IO?

2 min. czytania
07.10.2023 09:39
Zareaguj Reakcja

Polscy siatkarze dzięki wygranej z Argentyną są już o krok od awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Do zakończenia kwalifikacji pozostały jeszcze dwie kolejki turnieju, w których zmierzymy się najpierw z Holendrami, a potem z gospodarzami rywalizacji - reprezentantami Chin. Sprawdźcie, kiedy i o której godzinie odbędzie się pierwsze z tych spotkań. 

Polska - Holandia: Kiedy grają Polacy? O której godzinie kwalifikacje do IO?
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Polscy siatkarze po pięciu kolejkach kwalifikacji do IO mają na koncie komplet zwycięstw i są już bardzo blisko gry na turnieju olimpijskich w Paryżu. Drużyna Nikoli Grbicia w ostatnim meczu rozprawiła się z teoretycznie najtrudniejszym rywalem w naszej grupie – Argentyńczykami, złotymi medalistami ostatnich mistrzostw świata.

Kolejne mecze - z Holandią oraz z Chinami – Polacy rozegrają w sobotę i niedzielę, po czym zakończą eliminacje oraz cały wyczerpujący sezon reprezentacyjny. Do awansu na igrzyska w Paryżu potrzeba nam jednego zwycięstwa - w najbliższym meczu z Holandią lub Chinami, przedostatnią drużyną grupy.

Holendrzy wypadli już z gry w awans po porażce z Bułgarią. Łącznie, nasi kolejni rywale przegrali 3 spotkania eliminacyjne, a przed 5. kolejką byli dopiero szóstą drużyną tabeli. Największe szanse na kwalifikację ma drugi zespół grupy – Kanada, a Argentyńczycy, 3. zespół w tabeli, musi już oglądać się na wyniki rywali.  

Polska - Holandia. Zapowiedź meczu

Olimpijskie turnieje kwalifikacyjne rozgrywane są równolegle w trzech grupach. Poza Chinami, także w Tokio oraz Rio de Janeiro. Z każdej imprezy awans do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu uzyskają dwie najlepsze ekipy.

Rywalizacja siatkarzy o medale podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu rozpocznie się 27 lipca, a zakończy 11 sierpnia. W turnieju weźmie udział drużyna mężczyzn jak i kobiet, które wywalczyły awans przez kwalifikacje. 

Nie przegap

Polska - Holandia. Data i godzina

Mecz Polska - Holandia odbędzie się w sobotę 7 października o godz. 10. Relację live ze spotkania przeprowadzimy na sport.radiozet.pl.