Obserwuj w Google News

Polska - Chiny: Kiedy i o której mecz Polaków w kwalifikacjach do IO?

2 min. czytania
07.10.2023 16:52
Zareaguj Reakcja

Czas na ostatni mecz Polaków w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Rywalami Biało-czerwonych będą Chiny, które są jednym z outsiderów tabeli. Sprawdź, kiedy i o której odbędzie się mecz kwalifikacji do IO 2024 Polska - Chiny. Godzina powinna zadowolić polskich kibiców.

Polscy siatkarze
fot. Piotr Matusewicz/East News

Polscy siatkarze przystępują do ostatniego meczu kwalifikacji IO 2024 w doborowym nastroju. W sobotę po czterech setach pokonali oni Holendrów i tym samym zapewnili sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Teraz czeka ich starcie z Chinami, czyli gospodarzem i jednocześnie outsiderem grupy.

Polska - Chiny: zapowiedź meczu

- Ogromna ulga, radość, ale bardziej ulga, że udało się dzisiaj to zamknąć, że wygraliśmy tę wyrównaną końcówkę czwartego seta i że daliśmy radę, bo ten turniej był niezwykle trudny fizycznie, mentalne, mecze na styku. Daliśmy radę. Znowu daliśmy radę - mówił po meczu z Holendrami Aleksander Śliwka dla TVP Sport.

Chińczycy mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo - z Meksykiem 3:0. Oprócz tego reprezentacja państwa środka odniosła pięć porażek, przez co nie ma już żadnych szans na bilet do stolicy Francji.

Będzie to pierwsze starcie Polski z Chinami w tym roku. W poprzednich pięciu konfrontacjach Biało-czerwoni odnieśli pięć zwycięstw, oddając rywalom tylko dwa sety. Czy powinniśmy spodziewać się podobnego scenariusza tym razem? Nie jest to wykluczone, chociaż należy zaznaczyć, że Polacy nie grają już o nic w tym meczu. Trener Nikola Grbić może zatem dać szansę kilku rezerwowym.

Z drugiej jednak strony polscy siatkarze śrubują pod wodzą Grbicia niesamowitą serię 23 spotkań wygranych z rzędu, więc szkoda by było, jeśli tak imponująca passa zakończyła się na starciu z Chinami.

Polska - Chiny: Kiedy i o której kolejny mecz siatkarzy?

Mecz Polska - Chiny odbędzie się w niedzielę 8 października. O której początek meczu? Godzina powinna zadowolić polskich kibiców, bowiem początek przewidziany jest na godzinę 13:30.

Nie przegap