Obserwuj w Google News

Polska - Argentyna. Kiedy odbędzie się kolejny mecz Polaków w kwalifikacjach IO?

2 min. czytania
04.10.2023 12:39
Zareaguj Reakcja

Polscy siatkarze dzięki wygranej z Meksykiem 3:0 (25:21, 25:19, 25:14) wrócili na pozycję liderów grupy turnieju kwalifikacyjnego. Teraz, by się na niej utrzymać, muszą pokonać „sąsiada” w tabeli, czyli reprezentację Argentyny. Sprawdźcie, kiedy i o której godzinie odbędzie się to spotkanie.

Polska - Argentyna: Kiedy grają Polacy? O której godzinie kwalifikacje do IO?
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polacy po czterech kolejkach turnieju kwalifikacyjnego mają na koncie cztery zwycięstwa. Ostatnie, z Meksykiem, biało-czerwoni wywalczyli najszybciej, bo po 3 wysoko wygranych setach (25:21, 25:19, 25:14). O pozostałe zwycięstwa mistrzowie Europy stoczyli ciężkie walki – z Kanadą (3:2) i  Belgią (3:2). Teraz Polaków czeka rywalizacja z wiceliderem tabeli i drużyną, która do tej pory przegrała w eliminacjach tylko raz –  Argentyną.

Zawodnicy z Ameryki Południowej w ostatnim meczu eliminacji wygrali z Belgią dopiero po tie-breaku (22:25, 23:25, 25:18, 25:21, 13:15). Wcześniej pewnie pokonali Bułgarię i Meksyk, a ulegli jedynie Kanadzie (1:3).

Przygotowania do meczu z Argentyną zaczęły się już w trakcie spotkania z Meksykiem. Selekcjoner biało-czerwonych Nikola Grbić dał w nim odpocząć zawodnikom, którzy grali w pierwszych trzech kolejkach. Jedynie Jakub Kochanowski wystąpił w każdym z czterech meczów, w tym wtorkowym z Kanadą. W spotkaniu z Argentyną można spodziewać się powrotu do szóstki z Wilfredo Leonem, Kaczmarkiem, Huberem czy Januszem.

Polska - Argentyna. Zapowiedź meczu

Choć na turnieju kwalifikacyjnym najważniejszym celem do osiągnięcia pozostaje awans, to Polacy, dzięki wygranej z Meksykiem, podtrzymali także passę, która trwa już.. 21 meczów. Tyle wynosi liczba wygranych spotkań z rzędu w oficjalnych rozgrywkach. Polacy rozpoczęli serię jeszcze w trakcie Ligi Narodów, a mistrzostwa Europy zakończyli z kompletem zwycięstw.

Udział na igrzyskach w Paryżu zapewnią sobie po dwie najlepsze drużyny z trzech turniejów kwalifikacyjnych. Start ma zapewniony Francja jako gospodarz, a pozostali uczestnicy zostaną wyłonieni na postawie międzynarodowego rankingu.

Kwalifikacje do IO w Paryżu: O której mecz Polska - Meksyk?

Mecz Polska -  Argentyna zaplanowano w piątek 6 października o godzinie 10:00. Relację na żywo z tego spotkania przeprowadzimy na naszym portalu. 

Nie przegap