Obserwuj w Google News

Polski siatkarz krótko skwitował posiedzenie Sejmu. Wymowny wpis

2 min. czytania
15.11.2023 12:59
Zareaguj Reakcja

Piotr Nowakowski zamieścił w mediach społecznościowych krótki wpis, w którym podsumował drugie posiedzenie Sejmu. Przypomnijmy, że 14 listopada posłowie wybierali nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa (KRS). W trakcie obrad nie brakowało emocjonujących momentów, do których odniósł się były reprezentant Polski.

Piotr Nowakowski
fot. Piotr Matusewicz/East News

Ostatni czas nie jest zbyt łaskawy dla Piotra Nowakowskiego. Były reprezentant Polski w siatkówce nie mógł rozpocząć sezonu PlusLigi z powodu problemów zdrowotnych. Środkowy Projektu Warszawa zmaga się z problemami z barkiem. Prawdopodobnie 35-latek powróci na parkiet na przełomie lutego i marca, co sam zapowiedział w rozmowie z TVP Sport.

W międzyczasie dwukrotny mistrz świata przyglądał się obradom nowej kadencji Sejmu. W poniedziałek wybrano nowego marszałka, którym został Szymon Hołownia. Dzień później podczas drugiego dnia obrad odbyła się gorąca debata nad wyborem czterech członków do KRS. W jej trakcie tuż przed głosowaniem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zwrócił się do marszałka Sejmu Szymona Hołowni: "panie marszałku, panie marszałku rotacyjny".

Piotr Nowakowski dobitnie o posiedzeniu Sejmu

- Przepraszam bardzo, ale w tym momencie, panie ministrze, narusza pan powagę tej izby i jej organów. Ma pan trzy minuty na wystąpienie - wtrącił Hołownia.

- To wy nazwaliście tę funkcję marszałkiem rotacyjnym, to nie my; dlaczego ma pan o to pretensję? Niech pan ma pretensję do swoich. Panie marszałku, jest taka dobra zasada, nie mierz kogoś swoją miarą. To pan teraz nadużywa regulaminu, a mówi o nadużyciach prawa, zanim ja jeszcze wystąpiłem. Na litość boską, nie mierz kogoś swoją miarą - stwierdził Czarnek.

"Kabaret znika z Polsatu, za to świetnie odnajduje się w Sejmie" - skwitował posiedzenie Sejmu Piotr Nowakowski, który umieścił zdjęcie z wystąpienia posła Michała Wójcika na Instagramie.

Piotr-Nowakowski
fot. Piotr Nowakowski/Instagram screen

Piotr Nowakowski przeszedł do Projektu Warszawa z Trefla Gdańsk w 2019 roku. Dwa lata później ze stołecznym zespołem sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap