Obserwuj w Google News

Znamy pierwszego gospodarza siatkarskich ME 2025. Powrót po ponad 60 latach

1 min. czytania
05.12.2022 19:27
Zareaguj Reakcja

Rumunia będzie jednym z gospodarzy siatkarskich ME mężczyzn w 2025 roku. Władze Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV) prowadzą rozmowy z pozostałymi kandydatami do organizacji imprezy.

Kurek
fot. Piotr Hukalo/East News

Rumunia w zeszłym roku wspólnie z Serbią, Bułgarią i Chorwacją gościła u siebie najlepsze siatkarki Europy, organizując żeński czempionat. Jednak w przypadku siatkarzy, to panowie po raz ostatni grali w Rumunii na ME w 1963 roku. W związku z tym  zawodnicy powrócą do tego kraju po 62 latach przerwy. Z kolei w 2023 roku Rumunia zorganizuje także plażowe mistrzostwa Europy do lat 22.

"Dla Rumunii i rumuńskiej siatkówki to wielki zaszczyt móc gościć jedną z czterech grup mistrzostw Europy w 2025 roku. Mamy doświadczenie, które zdobyliśmy w 2021 roku podczas turnieju kobiet goszcząc jedną z grup w Cluj i jesteśmy pewni, że wszyscy nasi goście również tym razem poczują się jak w domu. Mam nadzieję, że te zawody zainspirują rumuńską drużynę siatkówki i wszystkich naszych młodych zawodników, którzy spotkają swoich idoli" - powiedział prezes rumuńskiego związku Adin Marian Cojocaru, cytowany na oficjalnej stronie CEV.

Rumunia jednym z gospodarzy ME siatkarzy 2025

Pozostali organizatorzy rozgrywek zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie. CEV nadal prowadzi negocjacje z zainteresowanymi krajami.

Redakcja poleca

Gospodarzami przyszłorocznego turnieju będą Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna oraz Włochy. Izrael, który zastąpił Ukrainę, po raz pierwszy będzie współorganizatorem mistrzowskiej imprezy seniorów w siatkówce. Ukraińska federacja otrzymała natomiast obietnicę, że europejski czempionat odbędzie się w tym kraju w 2025 lub 2027 roku.

RadioZET.pl/PAP