Obserwuj w Google News

Siatkarze nie dali szans rywalom. Pewna wygrana Polaków w kwalifikacjach do IO

2 min. czytania
04.10.2023 11:20
Zareaguj Reakcja

Reprezentanci Polski pewnie pokonali Meksyk w 4. spotkaniu eliminacji do igrzysk olimpijskich. Mistrzowie Europy dali się doścignąć tylko w pierwszym secie, a w dwóch kolejnych zupełnie zdominowali mniej doświadczonego rywala (25:21, 25:19, 25:14). 

Polska - Meksyk
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Meksyk przed meczem z Polakami zajmował w tabeli kwalifikacyjnej ostatnie, 8 miejsce. Reprezentacja z Ameryki Północnej nie wygrała ani jednego meczu, ani nie zdobyła seta. Wygrana Polaków w meczu kwalifikacji była niemal pewna, choć rywale od pierwszych chwil spotkania pokazywali, że nie chcieli jedynie odbierać lekcji od znacznie lepszych rywali, ale mieli ochotę pokazać się na ich tle.

W pierwszym secie Meksykanie utrzymywali dystans do rywali do stanu 10:10. Później, zgodnie z przewidywaniami, Polacy odskoczyli na kilka punktów. Dzięki trzem nieskończonym atakom, ostatniej drużynie kwalifikacji udało się jednak wyrównać. Przy stanie 19:19 trener Nikola Grbić poprosił o challenge, który wykazał, że jeden z siatkarzy rywali dotknął siatki...nogą. Polacy nie stracili już przewagi (20:18) i pewnie doprowadzili set do końca.

Drugi set przebiegał już tak, jak spodziewano się przed meczem – Polacy szybko wyszli na prowadzenie i utrzymywali wysoką przewagę. Wynosiła ona już w pewnym momencie 7 punktów (17:10), a set zakończył się wynikiem 25:19. Do podobnej sytuacji doszło w 3. secie. Znów prowadziliśmy z Meksykiem 17:11, a później nasza przewaga wzrosła do 11 punktów (24:13). Ostatecznie 3 set zakończył się wynikiem 25:14.

Kwalifikacje do IO. Polaków czeka mecz z trudnym rywalem 

Polacy w czwartek będą mieli jeden dzień przerwy od gry, a do rywalizacji wrócą w piątek o godz. 10 naszego czasu. Rywalem biało-czerwonych będzie wicelider tabeli kwalifikacyjnej - reprezentacja Argentyny. 

Nie przegap