Obserwuj w Google News

"Polska górą!". Norbert Huber wykrzyczał radość z wygranych mistrzostw

1 min. czytania
16.09.2023 23:13
Zareaguj Reakcja

„Polska górą”, okrzyk znany ze startów Mariusza Pudzianowskiego, który w ten sposób motywował się do walki, wybrzmiał po wygranej Polski w finale mistrzostw Europy. Norbert Huber wykrzyczał znane hasło tuż po meczu, gdy był przepytywany przez dziennikarkę CEV.

Norbert Huber wykrzyczał radość z wygranych mistrzostw. "Polska górą!" [WIDEO]
fot. screen/TVP Sport

- Dla nas to był ciężki mecz z trudnym przeciwnik. Jednak od początku wiedzieliśmy, że możemy to osiągnąć, możemy wygrać mistrzostwo. Na boisku zrobiliśmy swoją robotę. To wielki dzień dla polskiej siatkówki – powiedział tuż po spotkaniu Huber i krzyknął „Polska górą”. Końcówkę wywiadu z Polakiem możecie zobaczyć tutaj:

Huber był jednym z najlepszych zawodników finału mistrzostw Europy. Pierwszy set zakończył ze 100% skutecznością ataków (2/2, 5 punktów zdobytych), a w drugim dołożył do tego jeszcze 3 pkt.

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała w Rzymie z Włochami 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) w finale mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wywalczyli drugie w historii złoto tej imprezy - wcześniej triumfowali w 2009 roku. Polacy po raz pierwszy w historii wywalczyli dwa złote medale w jednym sezonie - w lipcu wygrali Ligę Narodów.

Nie przegap