,

Tragiczne informacje z Turcji. Nie żyje 18-letnia siatkarka

13.04.2023 13:26

Tragiczne informacje dochodzą do nas ze Stambułu. 18-letnia Julia Ituma, siatkarka Novary wypadła z okna pokoju hotelowego i zginęła na miejscu. Zawodniczka była postrzegana jako jeden z największych talentów kobiecej siatkówki we Włoszech.

Nie żyje Julia Ituma
fot. Instagram screen/Julia Ituma

Jeszcze w środowy wieczór włoska Navara z Julią Itumą w składzie grała rewanżowy mecz z tureckim Eczacibasi w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Gospodarze wygrali 3:0, jednak efektowne zwycięstwo tureckiego zespołu zeszło na drugi plan. Wszystko przez tragiczne wydarzenie, do którego doszło kilka godzin po meczu.

Nie żyej 18-letnia siatkarka

Jak podała "La Gazetta dello Sport", Ituma wypadła z okna hotelowego pokoju. Siatkarka poniosła śmierć na miejscu. Na ten moment nie znane są jeszcze okoliczności wypadku.

Julia Ituma była uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych siatkarek we Włoszech. W poprzednim roku trafiła do Igor Gorgonzola Novara, jednego z najbardziej uznanych klubów na Półwyspie Apenińskim.

Była uznawana za jeden z talentów włoskiej siatkówki

Ituma we wrześniu poprzedniego roku poprowadziła reprezentację Włoch u-19 do złotego medalu na mistrzostwach świata. Wówczas została także wybrana najbardziej wartościową siatkarką turnieju.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się