Wstrząsające informacje. Nie żyją cztery młode siatkarki

16.02.2023 09:53

Tragiczne wieści dochodzą do nas z Turcji. Tamtejsza federacja siatkarska poinformowała o śmierci czterech zawodniczek tureckiego klubu. Siatkarki zmarły w wyniku trzęsienia ziemi.

Nie żyją cztery siatkarki
fot. Instagram screen/rasuskimyahatayvoleybolspor

Turecka Federacja Siatkówki podzieliła się w mediach społecznościowych tragiczną informację. Znaleziono ciała czterech zawodniczek klubu Hatay Volleyball Team - Goezde Oezturk, Dilek Mucuk, Ahsen Bas i Irem Kurtoglu.

Tragiczna śmierć czterech siatkarek

Siatkarki zostały odnalezione pod gruzami jednego z budynków, który zawalił się w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji. To już kolejne tragiczne informacje, które w ostatnim czasie napływają do nas z tego kraju. Przypomnijmy, że 6 lutego Turcję i Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8.

"Z głębokim smutkiem dowiedzieliśmy się, że zawodnicy Rasus Kimya Hatay Volleyball Team - Goezde Oeztuerk, Dilek Mucuk i Ahsen Bas zmarły w katastrofie trzęsienia ziemi.
Niech Bóg zlituje się nad naszymi sportowcami i wszystkimi obywatelami, którzy stracili życie. Składamy kondolencje ich rodzinom i całemu narodowi, a rannym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia" - czytamy na profilu Tureckiej Federacji Siatkówki. Niedługo potem dostaliśmy informację, że śmierć poniosła kolejna siatkarka - Irem Kurtoglu.

Klub złożył kondolencje

Poruszający wpis pojawił się także na profilu klubu. "Dzielimy się naszym bólem z całą publicznością... Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła ciesząca się z gry w naszym klubie Ahsen Bas. Życzymy Bożego miłosierdzia dla niej, nasze kondolencje i cierpliwość dla jej rodziny i fanów” - czytamy.

RadioZET.pl