Obserwuj w Google News

Media: Kamil Semeniuk chce się rozstać z Perugią. Szykuje się hitowy transfer

1 min. czytania
13.04.2023 18:05
Zareaguj Reakcja

Kamil Semeniuk zamierza odejść z Sir Safety Perugii po zakończeniu sezonu 2022/23 - dowiedział się Gian Luca Pasini. Według włoskiego dziennikarza przyjmujący powiadomił o swojej decyzji klubowe władze i zamierza wrócić do PlusLigi.

Kamil Semeniuk
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kamil Semeniuk po ubiegłym sezonie opuścił szeregi Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i przeniósł się do Włoch, podpisując kontrakt z Sir Safety Perugią. Po fantastycznej formie zespołu w fazie zasadniczej Serie A1 podopieczni Andrei Anastasiego zanotowali spadek dyspozycji w najgorszym możliwym czasie, gdzie pożegnali się z rozgrywek Pucharu Włoch oraz odpadli z Ligi Mistrzów, przegrywając w półfinale z ZAKSĄ.

To nie powinno dziwić, że we włoskich mediach coraz częściej pojawiają się informacje o siatkarzach drużyny, które chcą zmienić klubowe barwy. Jak dowiedział się Gian Luca Pasini jednym z zawodników, marzących o odejściu jest Kamil Semeniuk. 26-latek miał poinformować władze klubu, że w kolejnym sezonie chciałby ponownie zagrać w PlusLidze.

Media: Kamil Semeniuk wróci do PlusLigi?

Jako że umowa przyjmującego reprezentacji Polski obowiązuje jeszcze przez rok, ewentualny zespół, który ściągnąłby Semeniuka musiałby wykupić gracza. Jak zaznaczył dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" nie wiadomo, do jakiego klubu trafiłby zawodnik. "Polski rynek jest zasadniczo zamknięty, z bardzo małą liczbą miejsc docelowych dla siatkarza" - czytamy.

Redakcja poleca

Poza Semeniukiem niepewny jest także los Wilfredo Leona. Drugi z Polaków również ma nie być zadowolony z sytuacji Perugii.

RadioZET.pl