Obserwuj w Google News

ME siatkarzy 2023: Jeden z groźniejszych rywali Polaków. Znamy podział na grupy

1 min. czytania
16.11.2022 20:51
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski siatkarzy w środę poznała grupowych rywali w przyszłorocznych ME. Wicemistrzowie świata trafili do grupy C, w której zmierzą się z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią.

Tomasz Fornal
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Mistrzostwa Europy siatkarzy w 2023 roku już po raz trzeci zostaną rozegrane w czterech krajach. Gospodarzami turnieju będą Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna oraz Włochy. Izrael, który zastąpił Ukrainę, po raz pierwszy będzie współorganizatorem mistrzowskiej imprezy seniorów w siatkówce. Z kolei ukraińska federacja otrzymała obietnicę, że europejski czempionat odbędzie się w tym kraju w 2025 lub 2027 roku.

24 drużyny zostały podzielone na cztery grupy po sześć zespołów. Polacy zgodnie z europejskim rankingiem podczas losowania znaleźli się w pierwszym koszyku i ostatecznie trafili do grupy C. Mecze z udziałem ekipy Nikoli Grbicia zostaną rozegrane w Skopje. Z każdej grupy dwa najlepsze zespoły awansują do fazy pucharowej.

Z kim zagrają siatkarze w ME 2023?

ME siatkarzy zaczną się 28 sierpnia i potrwają do 16 września. Tytułu będą bronić Włosi, który rok temu w finale w katowickim Spodku pokonali Słowenię 3:2.

ME siatkarzy 2023: Grupy

grupa A: Włochy, Szwajcaria, Serbia, Niemcy, Belgia, Estonia

grupa B: Bułgaria, Finlandia, Słowenia, Ukraina, Chorwacja, Hiszpania

grupa C: Macedonia Północna, Czarnogóra, Polska, Holandia, Czechy, Dania

grupa D: Izrael, Rumunia, Francja, Turcja, Portugalia, Grecja

RadioZET.pl/PAP