Obserwuj w Google News

Pechowa kontuzja Mateusza Poręby. Środkowy opuszcza ME siatkarzy

2 min. czytania
08.09.2023 20:45
Zareaguj Reakcja

Podczas pierwszego treningu przed fazą pucharową ME siatkarzy kontuzji palca doznał Mateusz Poręba - poinformowała Agnieszka Niedziałek. To oznacza, że środkowy, który razem z kadrą pojechał na turniej jako opcja awaryjna opuści drużynę i wróci do Polski, aby przeprowadzić szczegółowe badania.

Mateusz Poręba
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Chociaż Mateusz Poręba nie znalazł się w składzie na ME siatkarzy 2023 Nikola Grbić postanowił zabrać ze sobą 24-latka, który brał udział w treningach kadry. Tym samym środkowy pełnił rolę zawodnika rezerwowego, w razie, gdyby urazu doznał jeden z powołanych graczy na tej pozycji.

Koniec ME siatkarzy 2023 dla Mateusza Poręby

Po udanej fazie grupowej biało-czerwoni opuścili Skopje i udali się do włoskiego Bari, gdzie czeka ich mecz 1/8 finału z Belgią. Niestety, w pierwszym treningu doszło do pechowej sytuacji, w wyniku której Poręba doznał kontuzji palca. W związku z tym jego wspomaganie reprezentacji Polski właśnie się skończyło, a siatkarz wróci do kraju.

Od nowego sezonu Mateusz Poręba będzie reprezentował barwy PGE GiEK Skry Bełchatów. W PlusLidze rozegrał 108 meczów, w których zdobył 686 punktów, notując przy tym 152 bloki. W seniorskiej drużynie zadebiutował w 2022 roku. Na swoim koncie ma brąz i złoto Ligi Narodów i srebrny medal mistrzostw świata.

Polacy zagrają o ćwierćfinał w najbliższą niedzielę 10 września. Początek spotkania z Belgią zaplanowano o godzinie 21:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na naszym portalu.

Nie przegap