Obserwuj w Google News

Reprezentant Polski wykupi swój kontrakt. "Hit transferowy na grubo"

2 min. czytania
27.01.2023 10:49
Zareaguj Reakcja

Mateusz Bieniek po zakończeniu sezonu rozstanie się z PGE Skrą Bełchatów - zdradził Jakub Bednaruk w programie "Prawda Siatki". Ekspert Polsatu Sport ujawnił, że środkowy reprezentacji Polski podjął decyzję o przejściu do Aluron CMC Warty Zawiercie.

Kamil i Bieniek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Mateusz Bieniek trafił do PGE Skry Bełchatów w 2020 roku na zasadzie wypożyczenia z Cucie Lube Civitanova. Środkowy jest jedną z głównych postaci w zespole dziewięciokrotnego mistrza Polski, gdzie błyszczy w statystykach indywidualnych. Jest jednym z najlepszych blokujących PlusLigi oraz najlepiej zagrywającym zawodnikiem.

Niestety, forma Skry Bełchatów jest daleka od idealnej. Klub zajmuje odległe 11. miejsce w tabeli ligowej i na 21 meczów w tym sezonie wygrał jedynie osiem. Fatalna dyspozycja drużyny przyczyniła się do tego, że 28-latek zdecydował się na opuszczenie ekipy.

- Nie będzie już Bieńka w Bełchatowie. Jeżeli nic się nie wydarzy, to na 99 proc. skorzysta z klauzuli, wykupi swój kontrakt za pewną kwotę i wyląduje w Zawierciu. To jest hit transferowy na grubo - powiedział Jakub Bednaruk, ekspert Polsatu Sport w programie "Prawda Siatki".

Mateusz Bieniek opuści PGE Skrę Bełchatów

Zespół z Zawiercia znajduje się na przeciwnym biegunie PlusLigi. Podopieczni Michała Winiarskiego plasują się na trzeciej pozycji, tracąc do prowadzącej Asseco Resovii Rzeszów pięć punktów.

Redakcja poleca

Mateusz Bieniek razem z reprezentacją Polski zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwo świata (2018, 2022). Z kolei największe klubowe sukcesy świętował z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie wywalczał mistrzostwo Polski i dwa puchary kraju.

- Bieniek chce bić się o złoto, a w Zawierciu jest poukładany zespół, który gra już ze sobą. Taki środkowy to jest idealne rozwiązanie. Dobra decyzja klubu, ale kto by nie chciał mieć Bieńka. To gracz numer jeden na środku siatki, jeśli chodzi o wolnych zawodników, w takim sensie, że można go wykupić i mieć. Dla mnie jest on obecnie w trójce światowych środkowych - dodał Bednaruk.

RadioZET.pl