Obserwuj w Google News

ŁKS znalazł zastępstwo dla Góreckiej. Siatkarka nie odmówiła byłemu klubowi

2 min. czytania
10.05.2023 11:10
Zareaguj Reakcja

ŁKS Commercecon Łódź znalazł zastępstwo dla kontuzjowanej reprezentantki Polski, Zuzanny Góreckiej. Na pomoc zespołowi w trudnym momencie zgodziła się była siatkarka tego klubu, Martyna Grajber-Nowakowska. To podobny profil zawodniczki do 23-letniej przyjmującej.

Martyna Grajber
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Zuzanna Górecka nie będzie mogła grać w siatkówkę przez co najmniej dziewięć miesięcy. To efekt kontuzji odniesionej w tie-breaku drugiego spotkania finałowego TAURON Ligi pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a Developresem Bella Dolina Rzeszów. Badania wykazały uraz łąkotki oraz więzadła przedniego krzyżowego. W najbliższym czasie przyjmująca reprezentacji Polski przejdzie operację.

- Przez chwilę miałam nadzieję, że to sen. W poniedziałek, kiedy przechodziłam rezonans, leżałam na stole i myślałam, że za chwilę na pewno się obudzę i wszystko będzie ok. Niestety, stało się to, co się stało. Nie ma więc co płakać. Muszę wziąć się do roboty. Chcę jak najszybciej wrócić na boisko. Nie wyobrażam sobie aż dziewięciu miesięcy przerwy, ale muszę je zaakceptować - mówiła 23-latka w rozmowie z Sarą Kalisz ze sport.tvp.pl.

Redakcja poleca

Grajber za Górecką w ŁKS-ie

ŁKS w dwóch, a może w trzech meczach finałowych [gra się do trzech wygranych - red.] będzie więc musiał radzić sobie bez jednej ze swoich liderek. Wobec absencji klub zdecydował się poszukać zastępstwa i możliwości dokonania transferu medycznego. Ten umożliwia krótkoterminowe zakontraktowanie zawodniczki na wypadek sytuacji losowych. W przestrzeni publicznej pojawiało się nazwisko innej reprezentantki kraju Olivii Różański, ale włodarze łódzkiego klubu postawili na inną siatkarkę.

"W barwach ŁKS-u Commercecon Łódź wystąpi Martyna Grajber-Nowakowska, która nie odmówiła byłemu klubowi pomocy w trudnym momencie. Martyna wesprze Łódzkie Wiewióry na zasadzie transferu medycznego." - napisano w środę w komunikacie. 28-letnia pilanka występowała w ŁKS-ie w sezonie 2021/2022, a ostatnie rozgrywki spędziła we włoskim Unionvolley Pinerolo. Teraz ponownie będzie szukać nowego pracodawcy.

To podobny profil zawodniczki do Góreckiej. Obie zdecydowanie lepiej radzą sobie w elementach defensywnych niż ofensywnych. Grajber dysponuje znakomitym przyjęciem, wyczuciem w obronie i w bloku. Słabiej spisuje się w ataku.

Trzeci mecz finałowy TAURON Ligi odbędzie się w środę 10 maja o godz. 17:30 w Łodzi. Po dwóch spotkaniach jest remis 1-1.

RadioZET.pl/lkscommerceconlodz.pl/sport.tvp.pl