Obserwuj w Google News

Chemik Police bez trenera. Zarząd mistrzyń Polski nie miał skrupułów

2 min. czytania
17.01.2023 18:55
Zareaguj Reakcja

Marek Mierzwiński stracił posadę szkoleniowca Grupy Azoty Chemika Police. We wtorek zarząd mistrzyń Polski zwolnił trenera. Decyzja została podjęta po trzeciej porażce z rzędu. W zeszłą sobotę w TAURON Lidze policzanki uległy Developresowi Bella Dolina Rzeszów 1:3.

Marek Mierzwiński
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chemik Police nie rozpieszcza swoich kibiców. W ostatnim czasie forma mistrzyń Polski nie należała do idealnych. Co prawda zespół przegrywał istotne mecze m.in. z niepokonanym liderem tabeli ŁKS-em Commercecon Łódź oraz wiceliderem z Rzeszowa. W Lidze Mistrzyń klub uległ trzeciej drużynie minionego sezonu ligi tureckiej, Eczacibasi Stambuł (1:3).

W TAURON Lidze policzanki z zaledwie trzema porażkami na koncie plasują się na trzecim miejscu. Mimo tego włodarze klubu zdecydowali się szybko zareagować na słabszą formę i odsunęli od prowadzenia zespołu pierwszego trenera.

Chemik Police zwolnił trenera

"To trudna decyzja, ponieważ wszyscy wiemy, jak bardzo Marek jest związany z tym klubem, z tym regionem. Nie mogę jednak kierować się sentymentem. Po wielu konsultacjach uznałem, że formuła współpracy z Markiem w roli pierwszego trenera wygasła, musimy spróbować innego rozwiązania" – powiedział prezes Chemika Paweł Frankowski, cytowany w oficjalnym komunikacie klubu.

Redakcja poleca

"Marek, dziękujemy za zaangażowanie i wkład w sukcesy Grupa Azoty Chemika Police. Mierzwiński pozostaje w klubie do dyspozycji zarządu, jego kontrakt ważny jest do zakończenia bieżącego sezonu" - dodano w komunikacie.

Podobna sytuacja miała miejsce w poprzednim sezonie. Wówczas z drużyną pożegnał się Jacek Nawrocki, a jego funkcję przejął właśnie Mierzwiński, który wcześniej był jego asystentem.

W środowym spotkaniu Ligi Mistrzyń z rumuńskim C.S.M. Targoviste Chemik poprowadzi dotychczasowy asystent Mierzwińskiego Radosław Wodziński. Włodarze poinformowali jednak, że wkrótce podadzą nazwisko nowego szkoleniowca zespołu.

RadioZET.pl/PAP