,

Kompletnie nieporozumienie przed finałem Ligi Mistrzów. Kuriozum polskich drużyn

18.05.2023 21:12

Na dwa dni przed finałem Ligi Mistrzów ZAKSA - Jastrzębski Węgiel doszło do kuriozalnej sytuacji. W głosowaniu kibiców do tzw. Drużyny Marzeń całego turnieju pominięto polskich siatkarzy z klubów, które zdeklasowały konkurencję. Na liście pojawił się tylko zagraniczny zawodnik jednego z zespołów.

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel
fot. Artur Barbarowski/East News

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel zdominowały tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów i po raz pierwszy w historii o najbardziej prestiżowe klubowe trofeum w Europie powalczą dwa polskie kluby. Kędzierzynianie spróbują wygrać LM po raz trzeci z rzędu, a dla jastrzębian będzie to pierwszy taki finał.

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel: Transmisja TV. Gdzie obejrzeć finał Ligi Mistrzów?

Na dwa dni przed spotkaniem kibice wybrali zawodników do tzw. Drużyny Marzeń tegorocznej Ligi Mistrzów. Jednak wyniki głosowania są kuriozalne, ponieważ w zestawieniu znalazł się tylko jeden gracz z zespołów, które powalczą o końcowy triumf - środkowy David Smith z ZAKSY.

Liga Mistrzów: Kuriozalny wybór kibiców przed finałem ZAKSA - Jastrzębski Węgiel

loader

Patrząc na wybory sympatyków siatkówki można się nieco zdziwić, bo w "dream teamie" znalazło się trzech reprezentantów Halkbanku Ankary, czyli tureckiej drużyny, która w półfinale przegrała z Jastrzębskim Węglem (Nimir Abdel-Aziz, Micah Kupono Ma'A i Mert Matić. Oprócz tego za najlepszego szkoleniowca uznano trenera z tej ekipy - Tanera Atika. Poza nim kibice postawili na siatkarzy Itasu Trentino, którzy swój udział w LM zakończyli na ćwierćfinale. Mowa o Alessandro Michieletto i Gabriele Laurenzano. Zastanawiający jest także wybór Martina Atanasowa. Bułgar z Ziraatu Bankasi Ankara razem z drużyną zakończył udział w LM na barażach.

Tuż przed finałem Ligi Mistrzów ZAKSA zmierzyła się z Jastrzębskim Węglem o mistrzostwo Polski. Górą w tej rywalizacji byli podopieczni Marcelo Mendeza. W walce o zwycięstwo w Lidze Mistrzów kędzierzynianie będą mieć okazję do zrewanżowania się rywalom. Początek starcia zaplanowano w sobotę 20 maja o godzinie 20:30.

RadioZET.pl

Mert Matić

Logo radiozet Dzieje się