,

Nie żyje wybitny polski dziennikarz. "Wielki przyjaciel siatkówki"

14.05.2023 17:21

Krzysztof Mecner nie żyje - przykrą informację o śmierci dziennikarza przekazał w niedzielę Polski Związek Piłki Siatkowej. Był autorem wielu książek o tematyce siatkarskiej. Zmarł w wieku 60 lat.

Krzysztof Mecner nie żyje
fot. Artur Barbarowski/East News

Krzysztof Mecner był autorem dziesiątek książek na temat siatkówki. Jedną z najpopularniejszych publikacji była biografia Huberta Jerzego Wagnera pt: "Kat", którą stworzył razem z synem legendarnego trenera, Grzegorzem. W swoim dorobku miał na koncie m.in. encyklopedie "80 Lat Polskiej Siatkówki", "90 Lat Polskiej Siatkówki" oraz "Siatkówka na igrzyskach". Jednocześnie przez wiele lat był felietonistą na oficjalnych serwisach ligowych.

Krzysztof Mecner nie żyje

"Rodzina Siatkarska z ogromnym smutkiem przyjęła informację o śmierci Krzysztofa Mecnera – świetnego dziennikarza, wybitnego znawcy tematyki siatkarskiej, wielkiego przyjaciela siatkówki" - czytamy na oficjalnym profilu PZPS.

"Niestety, do siatkarskiego, ale i dziennikarskiego świata dotarła smutna wiadomość… Krzysztof, spoczywaj w pokoju" - napisano na koncie PlusLigi.

Miał ogromną wiedzę o siatkówce, często w rozmowach przywoływał wydarzenia i postacie związane z tą dyscypliną w dalekiej przeszłości. Był obdarzony dużym poczuciem humoru, nie tylko w trakcie siatkarskich opowieści. W trakcie medialnej wyprawy do włoskiego Bolzano na turniej finałowy siatkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie w marcu 2011 grał Jastrzębski Węgiel, wprowadził w zdumienie pasażerów, szukając czegoś intensywnie w zakamarkach autokaru. W końcu triumfalnie ogłosił, że znalazł - swojego małego misia.

- Kupiłem go kiedyś w Argentynie i zawsze ze mną jeździ, żeby przynieść szczęście, Bałem się, że się zgubił - wyjaśnił z szerokim uśmiechem, wkładając maskotkę do kieszeni marynarki.

Krzysztof Mecner miał 60 lat.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się