Obserwuj w Google News

Dramatyczne kontuzje w meczu Tauron Ligi. Dwie siatkarki wykluczone z gry

1 min. czytania
20.10.2023 18:03
Zareaguj Reakcja

W meczu 3. kolejki Tauron Ligi doszło do pechowych sytuacji, w wyniku których aż dwie siatkarki zeszły z boiska z kontuzjami. W starciu Grupy Azoty Akademii Tarnów z Grot Budowlani Łódź urazów doznały Kinga Różyńska oraz Viktoria Mościckaja.

kontuzja Kingi Różyńskiej
fot. Polsat Sport/Facebook screen

W czwartek Grot Budowlani Łódź zmierzyły się na wyjeździe z ekipą z Tarnowa. Już na samym początku pierwszej odsłony zespół gości musiał radzić sobie bez Kingi Różyńskiej. Przy stanie 7:5 środkowa pechowo upadła na boisko, gdzie w jednej chwili jej stopa wykręciła się w nienaturalny sposób. Przy zawodniczce natychmiast pojawił się jeden z członków sztabu szkoleniowego, a sama siatkarka nie była w stanie samodzielnie opuścić parkietu.

W drugiej partii przy wyniku 13:11 dla łodzianek podobny los spotkał Viktorię Mościckają. Ukrainka reprezentująca barwy Grupy Azoty Akademii Tarnów po skoku do bloku wylądowała na stopie koleżanki, doznając urazu. Siatkarka także potrzebowała pomocy sztabu medycznego, aby dostać się do ławki rezerwowych.

Ostatecznie drużyna Budowlanych Łódź wygrała z Tarnowem 3:1, odnotowując trzeci triumf z rzędu w tym sezonie. Z kolei zawodniczki z Tarnowa po raz trzeci schodziły z boiska pokonane.

Nie przegap