Obserwuj w Google News

Poważna kontuzja polskiej siatkarki. Przeszła operację kolana

2 min. czytania
15.11.2023 08:26
Zareaguj Reakcja

Siatkarka BKS-u Stal Bielsko-Biała Magdalena Janiuk doznała poważnej kontuzji kolana. Środkowa przeszła już operację, ale nie prędko kibice znów zobaczą ją na parkiecie.

Magdalena Janiuk
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Drużyna z Bielsko-Białej jest nie lada sensacją w tegorocznym sezonie Tauron Ligi. Zespół BKS-u jest jedynym niepokonanym zespołem, który po sześciu kolejkach prowadzi w tabeli z dorobkiem 18 punktów, mając dwa "oczka" przewagi nad drugą Grupą Azoty Chemikiem Policem i trzy nad Grotem Budowlani Łódź.

Niestety, ekipę z południa Polski nie omijają kontuzje. Przed startem rywalizacji ze składu wypadła Maja Szczepańska-Pogoda, która musiała przejść operację po urazie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Teraz z powodów zdrowotnych na boisku nie zobaczymy Magdaleny Janiuk. Środkowa zdążyła wystąpić w dwóch ligowych spotkaniach i już złapała kontuzję kolana. Zawodniczka przeszła operację, ale fani będą musieli poczekać, aż z powrotem pojawi się na boisku.

Tauron Liga: Kontuzja Magdaleny Janiuk

"Wśród wielu pozytywnych informacji, które ostatnio dotyczą naszego klubu pojawiła się jedna smutna... W składzie na mecz z Energą MKS Kalisz zabrakło Magdaleny Janiuk. To niestety efekt kontuzji, przez którą nasza środkowa musiała przejść operację kolana"- czytamy na profilu zespołu na Facebooku.

"Magda jest już po zabiegu wykonanym w zaprzyjaźnionej z naszym klubem Guardian Clinic, z usług, której korzystają najlepsi. Teraz czas na rehabilitację! Na zdjęciu oprócz Magdy również świetni siatkarze: Dawid Konarski i Łukasz Wiśniewski oraz doktor Maciej Karaczun i Krzysztof Wróbel - Prezes Zarządu Guardian Clinic. Magdzie życzymy wytrwałości i szybkiego powrotu do zdrowia! Jesteśmy z Tobą!" - dodano.

W najbliższej kolejce Tauron Ligi Bielsko-Biała zagra na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz. Mecz zaplanowano w niedzielę 19 listopada o godzinie 16:00.

Źródło: Radio ZET/Facebook

Nie przegap