Obserwuj w Google News

Rewolucja w PGE Skrze Bełchatów. Komunikat klubu ws. Konrada Piechockiego

1 min. czytania
01.03.2023 17:42
Zareaguj Reakcja

Konrad Piechocki przestanie być prezesem PGE Skry Bełchatów - potwierdził klube w specjalnym komunikacie w mediach społecznościowych. Piechocki żegna się ze stanowiskiem po 15 latach.

Konrad Piechocki
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Konrad Piechocki był związany z PGE Skrą Bełchatów od ponad 20 lat. Z początku odgrywał rolę menedżera zespołu, a następnie został wiceprezesem. Funkcję prezesa pełnił nieprzerwanie od 2007 roku. Za jego kadencji bełchatowianie świętowali największe sukcesy w historii klubu.

Konrad Piechocki odwołany ze stanowiska, koniec ery w Bełchatowie

"Zmiany w Skrze Bełchatów RN klubu zdecydowała o odwołaniu z upływem dnia 16 marca 2023 roku prezesa Piechockiego. Do czasu powołania nowego prezesa p.o. prezesa klubu będzie przewodniczący RN Piotr Bielarczyk" - czytamy w oświadczeniu.

Wśród licznych osiągnięć, gdzie siatkarze Skry wywalczali tytuły mistrza Polski  zdobywali także medale Ligi Mistrzów (jeden srebrny i trzy brązowe), czy Klubowych Mistrzostw Świata (jeden srebrny i jeden brązowy).

Od kilku lat bełchatowianie mieli spore problemy z sukcesami na krajowym podwórku. Na mistrzostwo Polski czekają od pięciu lat. Jednak ten sezon jest dla żółto-czarnych najgorszym w XXI wieku. Po 25 kolejkach PlusLigi Skra zajmuje dopiero 11. miejsce, odnotowując osiem zwycięstw i aż 17 porażek.

RadioZET.pl