Obserwuj w Google News

Znany siatkarz porzucił Włochy na rzecz Rosji. Decyzja w ciągu trzech miesięcy

1 min. czytania
18.10.2023 17:29
Zareaguj Reakcja

Stephen Maar, który trzy miesiące temu związał się z włoskim zespołem Vero Volley Monza postanowił nagle zmienić decyzję i zmienić klubowe barwy. Kanadyjczyk zerwał kontrakt, żeby przejść do Rosji, gdzie zastąpi amerykańską gwiazdę Matthew Andersona.

Stephen Maar
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Wszystko zaczęło się od samego Matthew Andersona, który przed startem nowego sezonu poinformował szefów Zenita Sankt Petersburg o swojej przeprowadzce do tureckiego Ziraatu Ankara, tłumacząc się względami rodzinnymi oraz lepszemu przygotowaniu na przyszłoroczne IO w Paryżu. To nie spodobało się właścicielom rosyjskiej drużyny, którzy zażądali o Amerykanina odszkodowania w wysokości 950 tysięcy dolarów.

Ekipie z Ankary zależało na ściągnięciu Andersona, dlatego usiedli do rozmów z Zenitem. Według serwisu BO Sport negocjacje zakończyły się powodzeniem, a turecka drużyna obiecała wykupić zawodnika za 500 tysięcy euro.

Kanadyjczyk zastąpi Andersona w Rosji

Wobec odejścia 36-latka klub z Sankt Petersburga był zmuszony rozpocząć poszukiwania jego następcy. Wybór padł na Stephena Maara. Jednak Kanadyjczyk zaledwie trzy miesiące wcześniej podpisał umowę z Vero Volley Monza. Mimo to, gdy usłyszał o ofercie z Rosji postanowił rozstać się z grą na Półwyspie Apenińskim i przenieść się na Wschód. W klubie z Lombardii zastąpi go Mirza Lagumdzija.

Nie przegap