Obserwuj w Google News

Wpadka PGE Skry Bełchatów. Pożegnali siatkarza bez jego wiedzy

2 min. czytania
15.06.2023 18:29
Zareaguj Reakcja

Kuriozalna sytuacja w PGE Skrze Bełchatów. W oficjalnym komunikacie dziewięciokrotni mistrzowie Polski ogłosili odejście z klubu Kacpra Piechockiego. Jednak libero był mocno zdziwiony decyzją zespołu, zwłaszcza że zawodnik ma ważny kontrakt z drużyną. "Może najpierw warto by było dojść do porozumienia?" - pisał w mediach społecznościowych.

Kacper Piechocki i Grzegorz Łomacz
fot. Adrian Mielczarski/REPORTER/East News

Kacper Piechocki występował w PGE Skrze Bełchatów od 2014 roku. Po zakończeniu sezonu 2022/23 klub rozpoczął rozstania z kilkoma siatkarzami m.in. z Aleksandrem Atanasijeviciem, Mateszem Bienkiem, czy Karolem Kłosem. W czwartek klub opublikował następny komunikat, żegnając 27-latka.

"Po sezonie 2022/2023 PGE Skra Bełchatów zakończyła współpracę z Kacprem Piechockim. Kacprze, dziękujemy za dziewięć sezonów spędzonych w PGE Skrze i życzymy powodzenia w dalszej karierze!" - napisano w poście.

Okazuje się, że drużyna z Bełchatowa przekazała wiadomość kibicom bez... wcześniejszego poinformowania o tym samego zawodnika. Libero spotkała niemała niespodzianka, na co sam zwrócił uwagę na InstaStories.

Kacper Piechocki zaskoczony wpisem PGE Skry Bełchatów

"Informacja, jaką umieściła PGE Skra Bełchatów o moim odejściu jest dość zaskakująca w świetle tego, że mam obowiązujący kontrakt. Może najpierw warto byłoby dojść do porozumienia przed tym, jak informujecie kibiców?" - czytamy.

Piechocki-screen
fot. Instagram screen

To nie pierwsza taka sytuacja w PlusLidze. Jeszcze niedawno niemal identycznie postąpiła ekipa Cerradu Czarnych Radom, którzy wpisem w internecie powiadomili Piotra Łukasika o jego odejściu z klubu.

Kilka godzin później PGE Skra Bełchatów opublikowała komunikat, w którym wyjaśniła całą sprawę.

"W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi, KPS SKRA BEŁCHATÓW informuje, że w dniu 31 maja 2023 r. wypowiedział Kacprowi Piechockiemu umowę o profesjonalne świadczenie usług sportowych, wskazując przyczyny uniemożliwiające kontynuację współpracy z zawodnikiem w sezonie 2023/2024. Jednocześnie Klub złożył propozycję ugodowego zakończenia współpracy oraz wyznaczył tygodniowy termin na zawarcie porozumienia. Z uwagi na brak porozumienia w tym terminie, w szczególności odrzucenie przez Pana Kacpra Piechockiego oferty Klubu, umowa uległa rozwiązaniu ze skutkiem na 8 czerwca 2023 r. W świetle powyższego Pan Kacper Piechocki jest „Zawodnikiem Wolnym” w rozumieniu Regulaminu profesjonalnego współzawodnictwa w piłce siatkowej" - brzmi oświadczenie.

RadioZET.pl