Obserwuj w Google News

Cudów nie było. PGE Skra Bełchatów zwolniła Joela Banksa

1 min. czytania
31.01.2023 18:06
Zareaguj Reakcja

Joel Banks decyzją zarządu PGE Skry Bełchatów został zwolniony  funkcji szkoleniowca klubu. We wtorek drużyna dziewięciokrotnego mistrza Polski potwierdziła wieści w mediach społecznościowych.

Joel Banks
fot. SZYMON STARNAWSKI/Polska Press/East News

Joel Banks związał się z PGE Skrą Bełchatów przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi 2022/23. Niestety, w trakcie pierwszej części rozgrywek klub z województwa łódzkiego spisywał się poniżej oczekiwań, a w ostatnim czasie sytuacja drużyny zaczęła się jeszcze bardziej komplikować. W sumie w tegorocznej kampanii bełchatowianie odnieśli 14 porażek i zajmują 11. miejsce w tabeli. W niedzielę siatkarze Skry przegrali we własnej hali ukraińskiemu Barkom Każany Lwów 0:3.

Joel Banks pożegnał się z PGE Skrą Bełchatów

"Decyzją zarządu KPS Skra Bełchatów SA z dniem 31 stycznia 2023 r. Joel Banks zakończył pracę na stanowisku pierwszego trenera zespołu PGE Skry. Powodem jest brak realizacji postawionych celów" – poinformował klub.

Nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Brytyjczyka na stanowisku pierwszego trenera. PGE Skra swój kolejny mecz rozegra w niedzielę na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Banks wcześniej pracował w Noliko Maaseik, jednym z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Belgii. Od czterech lat jest też selekcjonerem reprezentacji Finlandii.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Pawlak