Obserwuj w Google News

Odchodzi dwóch ważnych graczy w tym reprezentant Polski. Zmiany w ZAKSIE

1 min. czytania
01.07.2023 10:34
Zareaguj Reakcja

Norbert Huber i Adrian Staszewski nie będą już reprezentować barw Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźla. W piątek klub potwierdził rozstanie ze środkowym i przyjmującym.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

W zeszłym sezonie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła Puchar Polski oraz po raz trzeci z rzędu triumfowała w Lidze Mistrzów. Jednak na drodze do potrójnej korony stanął Jastrzębski Węgiel, zdobywając mistrzostwo kraju. Chociaż do nowego sezonu PlusLigi pozostało dużo czasu, a kibice żyją rywalizacją reprezentacji Polski w Lidze Narodów w klubie z województwa opolskiego już podjęto kroki, koncentrując się na nowej kampanii.

Huber i Staszewski opuszczają ZAKSĘ

W piątek ZAKSA przekazała informację o rozstaniu z dwoma siatkarzami: Adrianem Staszewskim i aktualnym kadrowiczem Norbertem Huberem. - Jestem wdzięczny osobom, dzięki którym znalazłem się w Kędzierzynie-Koźlu. To był niesamowity i wyjątkowy czas w moim życiu. Dziękuję wszystkim dobrym ludziom z tego miasta za te dwa sezony, za emocje które razem przeżywaliśmy i za wsparcie, które czułem każdego dnia - powiedział środkowy.

ZAKSA dodatkowo przypomniała, że Staszewski przed sezonem 2020/21 zamienił belgijski Lindemans Aalst na kędzierzyński zespół.

- W Kędzierzynie-Koźlu spędziłem świetne trzy lata, poznając wiele ludzi kochających siatkówkę. To były najlepsze lata w mojej karierze. Cieszę się, że byłem częścią tak wyjątkowego zespołu. Stworzyliśmy wspólnie niesamowitą atmosferę w szatni i zawsze trzymaliśmy się razem, co pomogło nam sięgać po najwyższe cele. Dziękuję i do zobaczenia - oznajmił przyjmujący.

RadioZET.pl