Obserwuj w Google News

Hitowy transfer reprezentanta Polski. Przeszedł do drużyny największych rywali

2 min. czytania
17.07.2023 19:00
Zareaguj Reakcja

Norbert Huber, 24-letni środkowy reprezentacji Polski, znalazł nowy klub. Siatkarz przeszedł z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do Jastrzębskiego Węgla - poinformowały oba kluby.

Norbert Huber
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

24-letni reprezentacyjny środkowy Norbert Huber został siatkarzem mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla – poinformował klub. - Podpisałem kontrakt z Jastrzębskim Węglem, ponieważ w sezonie przedolimpijskim chciałem grać w drużynie mocnej, złożonej z zawodników o bardzo wysokim potencjale sportowym, która będzie grać o wysokie cele i być w klubie, w którym poprzeczka będzie wysoko zawieszona – powiedział gracz, który podpisał roczną umowę.

Huber występował ostatnio w Grupie Azoty Zaksie Kędzierzyn-Koźle. W jej barwach m.in. dwa razy świętował wygranie Ligi Mistrzów. - Poprzez grę w Jastrzębiu chciałbym być lepszym człowiekiem i siatkarzem, dostarczać emocji kibicom klubu. Jestem zadowolony, że udało mi się wrócić do sportu po ciężkiej kontuzji - zerwaniu ścięgna Achillesa – dodał.

Redakcja poleca

Norbert Huber w nowym klubie

- Bez wątpienia Norbert to ogromne wzmocnienie naszego zespołu. Zawodnik o ugruntowanej, bardzo mocnej pozycji w lidze oraz plasujący się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o hierarchię środkowych bloku w reprezentacji Polski. Na swojej pozycji jest siatkarzem kompletnym - ocenił prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

Mistrzowie Polski latem pozyskali atakującego reprezentacji Francji Jeana Patry, który zastąpi na tej pozycji w składzie swojego rodaka Stephena Boyera. Po ostatnim sezonie z jastrzębskim klubem pożegnało się siedmiu zawodników, w tym środkowy Łukasz Wiśniewski i dwaj Francuzi Trevor Clevenot (przyjmujący) i właśnie wspomniany Boyer.

Już w marcu umowę z JW przedłużył o rok trzeci z reprezentantów Francji, kapitan i rozgrywający śląskiego zespołu Benjamin Toniutti. Po zakończeniu rozgrywek nowy kontrakt podpisał środkowy Moustapha M’Baye. Zawodnik przeniósł się do drużyny w styczniu z Cuprum Lubin, by uzupełnić skład po kontuzji Wiśniewskiego, który zerwał więzadło krzyżowe przednie. Nowym graczem został przyjmujący Mateusz Jóźwik (ostatnio LUK Lublin) oraz libero Bartosz Makoś (Aluron CMC Warta Zawiercie). W klubie został argentyński szkoleniowiec Marcelo Mendez, który od pięciu lat jest selekcjonerem reprezentacji swojego kraju.

Jastrzębianie w minionych rozgrywkach triumfowali w lidze (po raz trzeci w historii) i sięgnęli po Superpuchar Polski, wystąpili też w finałach Ligi Mistrzów i krajowego pucharu. W decydujących o trofeach starciach w Polsce i Europie rywalizowali z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle. W kraju wygrali rywalizację w PlusLidze w trzech meczach, zaś w finale Ligi Mistrzów w Turynie ulegli 2:3.

RadioZET.pl/PAP