Obserwuj w Google News

Hitowy transfer gwiazdy reprezentacji Polski! "Najlepszy na świecie"

2 min. czytania
02.06.2023 21:58
Zareaguj Reakcja

Mateusz Bieniek został nowym środkowym Aluronu CMC Warta Zawiercie. Środkowy reprezentacji Polski dołączył do "Jurajskich Rycerzy" ze Skry Bełchatów.

Mateusz Bieniek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Występujący ostatnio w bełchatowskiej Skrze reprezentacyjny środkowy Mateusz Bieniek został siatkarzem Aluronu CMC Warta Zawiercie, czwartej drużyny minionego sezonu ekstraklasy - poinformował klub.

29-letni zawodnik ma w dorobku mistrzostwo i wicemistrzostwo świata. Jest pierwszym nowym graczem pozyskanym po zakończeniu sezonu przez zawiercian. Trenerem „Jurajskich Rycerzy” pozostanie Michał Winiarski, z zespołem pożegnał się za to argentyński libero Santiago Danani.

Redakcja poleca

Mateusz Bieniek w nowym klubie

- Zdecydowałem się na ten transfer, bo Aluron CMC Warta Zawiercie to bardzo ambitny projekt i mocny zespół. Pokazał to w ostatnich latach, kiedy liczył się w walce o najwyższe trofea, a ja również chcę grać o takie cele. Mam nadzieję, że sporo przed nami. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, abyśmy po sezonie wszyscy byli szczęśliwi i mieli co świętować – powiedział Bieniek.

Prezes Kryspin Baran przyznał, że już wcześniej próbował ściągnąć środkowego do Aluronu CMC. - Tym razem się udało i świadczy to również o tym, jaki progres wykonaliśmy jako klub w ostatnich latach. Jak widać, dostrzegają to również siatkarze z najwyższej półki i chcą do nas dołączać. Moim zdaniem to najlepszy środkowy na świecie i takie samie opinie słyszałem, zwłaszcza poza Polską, od wielu wybitnych siatkarskich osobistości – ocenił prezes.

Pod kierunkiem trenera Winiarskiego – który równolegle prowadzi kadrę Niemiec – zawiercianie zadebiutowali w Lidze Mistrzów. Fazę grupową zakończyli z najlepszym bilansem spośród zespołów z trzecich miejsc, a potem w barażu o ćwierćfinał musieli uznać wyższość skutecznie broniącej trofeum Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. W kolejnym sezonie wystąpią w Pucharze CEV.

RadioZET.pl/PAP