Obserwuj w Google News

Wielkie zmiany w siatkówce tuż przed IO. Kibice od lat na to czekają

2 min. czytania
28.10.2023 12:55
Zareaguj Reakcja

Tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu może dojść do od dawna wyczekiwanej zmiany w świecie siatkówki. Jak poinformował magazyn Volei Brasil FIVB i MKOl zaczęli rozważać zwiększenie liczby zawodników. Przypomnijmy, że do tej pory w każdej reprezentacji trenerzy mogli powołać tylko 12 siatkarzy.

Kurek, Janusz, Śliwka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Do tej pory tylko i wyłącznie na igrzyskach olimpijskich siatkarskie drużyny mogą liczyć jedynie po 12 zawodników. Od lat ten przepis był niezrozumiały przez kibiców i dziennikarzy, zwłaszcza że czy to na mistrzostwach świata i Europy w składach reprezentacji mogło znaleźć się 14 graczy.

MKOl debatuje z FIVB ws. powiększenia kadr na IO

Jak dowiedział się portal Volei Brasil wkrótce to może się zmienić. jak poinformował serwis MKOl ma rozważać razem z władzami FIVB (Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej) możliwość zwiększenia liczby zawodników na igrzyskach olimpijskich z 12 do 14. Niemniej jednak skorzystanie z nich wyglądałoby nieco inaczej, niż zwykle.

Według portalu każdy z trenerów przed meczami musiałby podać nazwiska 12 z 14 siatkarzy powołanych na dane spotkanie, a dwóch niepowołanych zostałoby odesłanych na trybuny. O ile do wprowadzenia tych zmian jeszcze trochę brakuje ten temat trafił do porządku obrad. Wkrótce powinniśmy otrzymać więcej informacji w tej sprawie.

IO w Paryżu zaplanowano od 26 lipca do 11 sierpnia przyszłego roku. W turniejach siatkarskich zobaczymy zarówno męską, jak i żeńską reprezentację Polski, które już są pewne gry na imprezie czterolecia.

Nie przegap