Obserwuj w Google News

Zuzanna Górecka już po badaniach. Spełnił się najgorszy scenariusz

1 min. czytania
08.05.2023 21:43
Zareaguj Reakcja

Spełniły się najgorsze obawy ws. stanu zdrowia Zuzanny Góreckiej. Przyjmująca reprezentacji Polski doznała kontuzji łąkotki oraz więzadła przedniego krzyżowego, przez co czeka ją kilkumiesięczna przerwa w grze - poinformował ŁKS Commercecon Łódź w poniedziałkowym komunikacie.

Zuzanna Górecka
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Do kontuzji Zuzanny Góreckiej doszło w niedzielnym meczu finałowym z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Po jednym z ataków w piątym secie przyjmującej "uciekło" kolano do boku, a sama z bólem upadła na boisko. Siatkarka ŁKS-u Commercecon Łódź opuściła parkiet na noszach. Dzień później 23-latka przeszła szczegółowe badania, które nie przyniosły pozytywnych wieści.

Zuzanna Górecka z ciężką kontuzją

"Potwierdził się czarny scenariusz... Zuza Górecka doznała urazu łąkotki oraz więzadła przedniego krzyżowego" - napisano w oficjalnym oświadczeniu łódzkiego klubu.

W ciągu najbliższych kilku dni siatkarka przejdzie zabieg, po którym czeka ją kilkumiesięczna rehabilitacja. Tym samym Góreckiej zabraknie nie tylko w kolejnych meczach finału o mistrzostwo Polski, ale także ominie ją sezon reprezentacyjny. Przypomnijmy, że zawodniczka została powołana przez Stefano Lavariniego do szerokiego składu na zbliżający się turniej Ligi Narodów.

Po dwóch finałowych spotkaniach ŁKS-u z Rzeszowem jest remis 1:1. Walka o mistrzowski tytuł toczy się do trzech zwycięstw. Najbliższe starcie zaplanowano w Łodzi. Pojedynek odbędzie się w środę 10 maja o godzinie 17:30. "Łódzkie Wiewióry" walczą o swój trzeci mistrzowski tytuł. Z kolei rzeszowianki jeszcze nigdy nie zdobyły złotego medalu.

RadioZET.pl