Obserwuj w Google News

Były selekcjoner ostro o piłkarzach. Brutalnie porównał ich do siatkarzy

2 min. czytania
18.09.2023 09:59
Zareaguj Reakcja

Siatkarze reprezentacji Polski są na ustach wszystkich kibiców po wspaniałym triumfie w finale mistrzostw Europy nad Włochami (3:0). Pod wrażeniem gry biało-czerwonych jest m.in. były selekcjoner - Waldemar Wspaniały. Legendarny trener porównał Wilfredo Leona i spółkę do piłkarzy. Padły mocne słowa.

reprezentacja Polski, Waldemar Wspaniały
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER / PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS

Piłkarze reprezentacji Polski przechodzą przez jeden z najgorszych okresów w ostatnich latach. Nie dość, że w Polskim Związku Piłki Nożnej pojawiają się kolejne afery, to jeszcze kadra osiąga fatalne wyniku na boisku. Ostatnia porażka z Albanią, która mocno ograniczyła nasze szanse na awans do mistrzostw Europy przez kwalifikacje, była gwoździem do trumny dla selekcjonera Fernando Santosa, który został zwolniony. Wszystkie te niepowodzenia polskim kibicom osłodzili nieco siatkarze, którzy w sobotę sięgnęli po drugi w historii tytuł mistrza Europy.

Siatkarze porównani do piłkarzy. Mocne słowa legendarnego trenera

Głos w sprawie jednych i drugich zabrał były selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce, Waldemar Wspaniały. - Niech piłkarze zajmą się swoimi problemami. Mają ich od groma. Nie do końca interesuje mnie, czy wezmą z nas przykład. Są przepłacani i za dużo zarabiają. Ich podejście jest diametralnie inne na boisku niż siatkarzy. Wystarczy popatrzeć, jak w finale Polacy walczyli o każdy punkt. U piłkarzy w ostatnim czasie nie było widać wielkiego zaangażowania. Na tę chwilę siatka odstaje od piłki o lata świetlne - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Dla siatkarzy był to kolejny wielki sukces w ostatnim czasie. Kilka tygodni wcześniej sięgnęli po triumf w Lidze Narodów. Teraz ich głównym celem będą igrzyska olimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Kadra Nikoli Grbicia podejdzie do turnieju w roli głównego kandydata do sięgnięcia po upragnione złote.

Siatkarze reprezentacji Polski z kolejnym celem. Medal igrzysk olimpijskich

- Byłoby super, gdyby wrócili ze złotem, ale biorę w ciemno każdy medal. Od 1976 roku nie byliśmy w czołowej trójce IO. Czas to zmienić. Plany przygotowawcze, zaplecze i ludzie pracujący wokół PZPS-u przemawiają za kolejnym sukcesem - skomentował Wspaniały. Zadanie w Paryżu nie będzie łatwe, bowiem do mocnych zespołów z Europy dołączą też takie potęgi jak USA czy Brazylia, czyli triumfatorzy trzech z pięciu ostatnich turniejów.

Nie przegap