Obserwuj w Google News

Nie żyje prezes i dwóch zawodników. Ogłoszono trzydniową żałobę

2 min. czytania
13.11.2023 08:27
Zareaguj Reakcja

Prezes klubu Olympiec Plewen Stefka Velikova i dwóch siatkarzy tej drużyny zginęło w wypadku samochodowym w Bułgarii. Krajowa federacja ogłosiła trzydniową żałobę. "Była jednym z głównych motorów napędowych rozwoju siatkówki w Plewenie" - napisano w komunikacie.

Stefka Velikova
fot. Stefka Velikova/Facebook

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu na trasie pomiędzy miastami Łowecz i Plewen. Droga była śliska i mokra po opadach. W takich okolicznościach zderzyły się dwa auta osobowe - honda i volkswagen.

W toku policyjnego śledztwa ustalono, że 22-letni kierowca hondy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z innych nadjeżdżającym samochodem. Na miejscu zginął kierowca i dwie inne osoby, a trzecia w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Wszyscy byli przedstawicielami klubu Olympiec Plewen.

Tragiczny wypadek siatkarzy w Bułgarii

Śmierć ponieśli zawodnicy Simeon Simeonov i Kaloyan Minkov oraz prezes tego klubu Stefka Velikova. O życie walczy Pavel Kalev. Nieznany jest los 50-letniego kierowcy volkswagena.

W związku z tragedią wszystkie weekendowe siatkarskie mecze w Bułgarii poprzedzone były minutą ciszy. Krajowa federacja ogłosiła trzydniową żałobę. W poniedziałek podobnie uczyniła gmina Plewen, w której opuszczono flagi do połowy masztu.

"Zapamiętamy Stefkę Velikovą jako oddaną przyjaciółkę federacji. Była wielką fanką siatkówki. Osobą, która swoim entuzjazmem, profesjonalizmem i życzliwością rozpalała iskrę wśród wielu młodych ludzi. Była jednym z głównych motorów napędowych rozwoju siatkówki w Plewenie. To ogromna strata dla wszystkich" - wspominano w komunikacie.

Źródło: RadioZET/Facebook/bvf.bg