Obserwuj w Google News

Budowlani Łódź - ŁKS: Transmisja TV online. Gdzie oglądać derby Łodzi?

2 min. czytania
09.10.2023 12:34
Zareaguj Reakcja

Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź: transmisja TV online. Na inaugurację TAURON Ligi kibice żeńskiej siatkówki będą świadkami derbów Łodzi, gdzie brązowe medalistki zmierzą się z aktualnymi mistrzyniami Polski. Gdzie obejrzeć spotkanie Budowlani - ŁKS? Na jakim kanale będzie można śledzić siatkarskie derby Łodzi?

Kamila Witkowska i Aleksandra Gryka
fot. Mateusz Birecki/REPORTER/East News

W zeszłym sezonie siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź sięgnęły po trzecie mistrzostwo Polski w historii klubu. W finałowych bataliach "Wiewióry" pokonała Developres Rzeszów. Warto przypomnieć, że drużyna pod wodzą Alessandro Chiappiniego przegrała tylko jedno finałowe starcie.

- To złoto wywalczyliśmy nie tylko siatkarskimi umiejętnościami, ale przede wszystkim pewnością siebie, którą budowałyśmy kolejnymi zwycięstwami. Po prostu stworzyłyśmy zespół, który świetnie się rozumiał i wspierał na boisku. Mam nadzieję, że nic z tego nie straciłyśmy w przerwie między rozgrywkami - opowiadała kapitan zespołu Paulina Maj-Erwardt.

Szefowie klubu zdołali utrzymać większość składu na nowy sezon TAURON Ligi. W zespole została środkowa Kamila Witkowska oraz rozgrywająca Roberta Ratzke i atakująca Valentina Diouf.

TAURON Liga: Gdzie obejrzeć mecz Budowlani - ŁKS?

Już na start nowego sezonu ŁKS-iarki zmierzą się w siatkarskich derbach Łodzi - ekipą Budowlanych. W poprzedniej kampanii zawodniczki mimo awansu do play-offów z szóstego miejsca zdołały wywalczyć brązowe medale - pierwsze krążki od 2019 roku. Z drużyną pożegnały się m.in. Monika Fedusio i Melisa Durul. Za to władze ekipy ściągnęły Anę Bjelicę, czy Mackenzie May i Andreę Mitrovic.

Redakcja poleca

- To zawodniczki, które mam nadzieję będą naszymi jasnymi punktami i stanowić o sile naszej drużyny. Potrzeba jednak trochę czasu, żeby wkomponowały się w zespół i nasz system grania. Wartość Bjelicy wszyscy fani siatkówki doskonale znają, ale liczę też, że dużo jakości da nam Mackenzie May, która dwa ostatnie lata spędziła w lidze włoskiej. To siatkarka kompletna o doskonałych warunkach fizycznych. Cieszę się, że udało się wzmocnić kadrę, bo trzeba pamiętać, że grę w ekstraklasie będziemy łączyć z występami w Lidze Mistrzyń - opowiadał prezes Budowlanych Marcin Chudzik.

Po raz ostatni Grot Budowlani wygrali z ŁKS-em w 2022 roku. Po porażce 0:3 w kolejnych spotkaniach lepsze były siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego, wygrywając pięć następnych pojedynków. Jak będzie tym razem?

Budowlani - ŁKS: Kiedy mecz? O której derby Łodzi w siatkówce?

Mecz Budowlani - ŁKS zaplanowano w poniedziałek 9 października o godzinie 17:30.

Budowlani - ŁKS: Transmisja TV online, stream

Spotkanie Budowlani Łódź - ŁKS w derbach Łodzi będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport i online na platformie Polsat Box Go.

Nie przegap