Obserwuj w Google News

Brat rosyjskiej mistrzyni zginął na wojnie. "Chluba naszej rodziny"

1 min. czytania
15.11.2022 07:32
Zareaguj Reakcja

Tatjana Koszelewa, mistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce, w mediach społecznościowych pożegnała brata. "Będziemy musieli przeżyć ten dzień i pozwolić ci odejść" - napisała 33-latka. O okolicznościach śmierci Siergieja Koszelewa rozpisują się ukraińskie media.

Tatjana Koszelewa z bratem
fot. Tatjana Koszelewa/Instagram

Tatjana Koszelewa w żałobie. Przyjmująca włoskiego Megaboxu Vallefoglia na Instagramie zamieściła przejmujący żałobny wpis. W ten sposób przekazała informacje o śmierci swojego brata Siergieja.

"Sierioża, mój najsilniejszy, najdzielniejszy, moja dumo, moja krwi, mój bracie. Chlubo naszej rodziny i kraju. Wszyscy nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Na zawsze będziesz w moim sercu. Dopóki cię nie zobaczę, nie uwierzę w te informacje. Niedługo będziesz w domu, a wtedy Cię przytulę i okażę miłość. Cała rodzina i przyjaciele czekają na Twój przyjazd. Mimo to boję się tego dnia. Będziemy musieli przeżyć ten dzień i pozwolić ci odejść" - napisała 33-latka. Żołnierz zginął na wojnie w Ukrainie.

Redakcja poleca

Nie żyje brat Tatjany Koszelewej

Siergiej Koszelew był podpułkownikiem w 137. Pułku Powietrznodesantowym Gwardii z Riazania. We wrześniu jednostka wpadła w zasadzkę podczas bitwy o Izium i została zdziesiątkowana. Wcześniej mężczyznę można było zobaczyć na Paradzie Zwycięstwa w Moskwie, gdy prowadził konwój pojazdów szturmowych na Placu Czerwonym.

Siergiej Koszelew
fot. Twitter/screen

Tatjana Koszelewa jest jedną z najlepszych przyjmujących na świecie. W 2010 roku wraz ze swoją reprezentacją sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata w Japonii. W 2013 i 2015 roku wywalczyła mistrzostwo Europy.

RadioZET.pl/gazeta.ua