,

Siatkówka przegoniła piłkę nożną? Kosmiczne ceny biletów na mecze Polaków

10.05.2023 10:11

W czwartek 11 maja ruszy sprzedaż biletów na turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy, który w tym roku zostanie rozegrany w Gdańsku. Patrząc na ceny wejściówek, kwoty mogą zwalić z nóg. Okazuje się, że kibice siatkówki będą musieli zapłacić więcej, niż za mecze piłkarskiej reprezentacji Polski.

Bartosz Kurek
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy w Gdańsku zaplanowano w dniach 19-23 lipca. Na blisko dwa miesiące przed imprezą wystartuje sprzedaż biletów na to wydarzenie. Polski Związek Piłki Siatkowej przedstawił cennik wejściówek. Okazuje się, że kibice, chcący zobaczyć na żywo Bartosza Kurka i spółkę będą musieli przygotować się na spory wydatek.

Z opublikowanych informacji widzimy, że najtańszy jednodniowy bilet piątej, czyli najniższej kategorii kosztuje 129 złotych. Fani, chcący usiąść bliżej boiska muszą liczyć się z jeszcze większymi kosztami, oscylujących w kwotach 249, a nawet 399 złotych. Warto zaznaczyć, że jeden kibic siatkówki będą mogli nabyć maksymalnie sześć biletów.

Znamy ceny biletów na turniej finałowy Ligi Narodów w Gdańsku

Patrząc na to, że reprezentacja Polski siatkarzy zagra w każdym możliwym dniu, fani będą musieli głębiej sięgnąć do portfela i za trzy dni zapłacić nawet do ... 1200 złotych. Wybierając tańsze wejściówki z gorszymi miejscami fani wydadzą 387 złotych. PZPS ustalił też inne kwoty biletów na 19 lipca, czyli dzień bez udziału biało-czerwonych. Wówczas najtańsza wejściówka to koszt 69 złotych, a najdroższą wyceniono na 129 złotych. Dla porównania bilety na ostatni domowy mecz polskiej kadry narodowej piłkarzy w el. Euro 2024 z Albanią zaczynały się od 120, a kończyły na kwocie 240 złotych.

loader

Zanim wicemistrzowie świata powalczą w turnieju finałowym Ligi Narodów sprawdzą się w fazie grupowej. Zawodnicy Nikoli Grbicia odwiedzą trzy kraje, w których zagrają z 12 rywalami. Polacy zainaugurują rozgrywki w Japonii (7-11 czerwca), grając z Francją, Iranem, Serbią i Bułgarią. Następnie w dniach 21-25 czerwca zmierzą się w Holandii z USA, Włochami, Niemcami i ekipą Pomarańczowych. Zmagania zakończą na Filipinach (5-9 lipca), gdzie ich przeciwnikami będzie Brazylia, Słowenia, Japonia i Kanada.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się